داروی سرطان پوست سگ

سرطان پوست سگ یکی از بیماری های پوستی رایج در بین سگ ها است. بیشتر سگ های میانسال از این نوع بیماری پوستی رنج می برند. یکی از دلایل اصلی افزایش بروز سرطان پوست در بین سگ ها قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه های خورشید است. ماست سل ها حدود ۲۰ درصد از سلول های سرطانی سگ را تشکیل می دهند. آنها در اشکال و اندازه های مختلف به صورت توده های منفرد زیر یا بالای سطح پوست ظاهر می شوند. جراحی قبلی تنها راه درمان سرطان پوست در نظر گرفته می شد. اکنون یک داروی جدید سرطان پوست سگ اختراع شده است که توسط FDA نیز تایید شده است.

داروی جدید به نام پالادیا شناخته می شود. این نام از الهه اساطیری به نام پالاس، محافظ گرفته شده است. داروی سرطان پوست سگ توسط شرکت Pfizer Animal Health Inc ساخته شده است. مشخص شده است که این دارو با قطع جریان خون به ماست سل ها و از این رو از گسترش بیشتر آنها به طور موثری کار می کند. این دارو همچنین بروز متاستاز در سیستم لنفاوی را محدود می کند. این دارو بدون درگیری غدد لنفاوی عمل می کند.

چگونه پالادیا کار می کند

ماست سل ها معمولاً به عنوان تومورهای درجه ۲ یا درجه ۳ طبقه بندی می شوند که درمان آنها بسیار دشوار است و به سرعت پخش می شوند. داروی سرطان پوست سگ که توسط FDA تایید شده است، حاوی بخشی به نام توسرانیب فسفات است. این دارو دو راه را برای درمان سلول های سرطانی دنبال می کند. سعی می کند سلول های تومور را بکشد و دیگری با قطع خون رسانی به ماست سل ها همانطور که قبلاً ذکر شد.

این دارو همچنین می تواند به عنوان یک داروی حمایتی در طول درمان سرطان مصرف شود. می توان آن را در حین جراحی، پرتودرمانی یا شیمی درمانی و غیره مصرف کرد.

موارد احتیاط

اگرچه این دارو توسط FDA تایید شده است، اما در حین تجویز دارو باید به دلایل ایمنی بهداشتی احتیاط کنید. این دارو نباید توسط کودکان و بانوانی که باردار هستند یا قصد باردار شدن دارند، مصرف شود. به عنوان صاحب حیوان خانگی به شما توصیه می شود که دارو را در مکانی امن نگهداری کنید. پس از دست زدن به قرص ها باید دست خود را به درستی بشویید. همچنین می توانید در صورت شکستن قرص ها از دستکش استفاده کنید. مطمئن شوید که قرص ها را بلافاصله پس از بیرون آوردن از بسته به سگ خود بدهید. شما همچنین باید مراقب باشید که آیا حیوان خانگی تمام قرص را بلعیده است یا خیر، در صورتی که آن را با غذای خود مخلوط کرده اید.

سریعترین رژیم لاغری