خیرآبادی: انتظار قهرمانی در کشتی فرنگی المپیک ناشنوایان را نداشتیممدیر فنی تیم ملی کشتی فرنگی ناشنوایان، پس از قهرمانی این تیم در المپیک برزیل گفت: فرنگی‌کاران ناشنوا بالاتر از توانشان در المپیک ظاهر شدند. انتظار قهرمانی نداشتیم.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به برزیل، جمشید خیرآبادی بعد از قهرمانی تیم کشتی فرنگی ناشنوایان در المپیک ناشنوایان برزیل گفت: این قهرمانی برای نخستین‌بار است که در کشتی فرنگی ناشنوایان اتفاق می‌افتد. جا دارد به کادر فنی و بویژه مهران تیشه‌گران رئیس فدراسیون این موفقیت را تبریک بگویم.

وی گفت: کشتی فرنگی ناشنوایان تا این لحظه بهترین تیم کاروان ایران در بازی‌های المپیک بوده که از هشت ورزشکار اعزامیِ آن شش نفر موفق به کسب مدال (چهار مدال طلا، یک نقره و یک برنز) شدند و دو مقام پنجمی و هفتمی در این بازی‌ها نیز کسب شد که دور از انتظار بود.

خیرآبادی خاطرنشان کرد: اعزام ۱۴۰ نفر به بیست و چهارمین دوره بازی‌های المپیک در شرایط بدِ مالی فدراسیون، کار سختی بود که جا دارد وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از تیشه‌گران تقدیر و تشکر لازم را داشته باشند.

وی افزود: خدا را شکر می‌کنم که زحمات کادر فنی و کشتی‌گیران بی‌نتیجه نماند و می‌توانیم دست پر به کشور بازگردایم.

مدیر فنی تیم ملی کشتی فرنگی یادآور شد: در مسابقات قهرمانی جهان ترکیه که سال گذشته برگزار شد، موفق به کسب چهار مدال برنز شدیم و در المپیک برزیل پیش‌بینی کسب دو مدال طلا را داشتیم ولی کشتی‌گیران واقعا شاهکار کردند و بالاتر از توان خود ظاهر شدند.

خیرآبادی در پایان خاطرنشان کرد: در طول تاریخ کشتی فرنگی ناشنوایان، ما مقام قهرمانی نداشتیم و این برای اولین‌بار است که فرنگی‌کاران ناشنوا روی سکوی قهرمانی قرار گرفتند.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری