خواص ضد پیری آلوئه ورا برای دور چشم و سایر نواحی صورت

قرن هاست که آگاهی از فواید سلامتی موجود در ترکیبات گیاه آلوئه ورا شناخته شده است. مصریان باستان ممکن است از ژل آن به عنوان یک کمک زیبایی برای احیای پوست پیری استفاده می کردند. در زمان پادشاهی سلیمان مورد توجه قوم یهود بود. امروزه اطلاعاتی در مورد توانایی درمانی آن در سراسر اینترنت یافت می شود. در صنعت آرایشی و بهداشتی از ترکیبات گیاهی برای ساخت کرم هایی استفاده می شود که برای صاف کردن پوست و کاهش چین و چروک استفاده می شود. در بسیاری از کشورها فقط برای این منظور رشد و پرورش داده می شود.

گیاه آلوئه ورا توسط صنعت طب جایگزین برای تولید ژل، آب میوه و قرص استفاده می‌شود تا مکمل‌های غذایی و کمک‌هایی را برای بهبود سلامت در اختیار مردم قرار دهد. برخی از مزایا داخلی هستند، در حالی که برخی دیگر خارجی هستند. کرم های تولید شده توسط صنایع آرایشی و بهداشتی خارجی هستند. آنها برای احیای پوست پیری استفاده می شوند. با افزایش سن، پوست ما تغییر می کند. پوست انعطاف پذیری کمتری پیدا می کند و توانایی کشش و بازگشت به حالت اولیه خود را از دست می دهد. پوست نازک تر می شود و چین و چروک ها شروع به ایجاد می کنند. چند دلیل برای این توسعه وجود دارد. این شامل قرار گرفتن در معرض محیطی است که در آن زندگی می کنیم، ژنتیک و نحوه مراقبت از پوستمان. کاهش اثرات پیری بر روی پوست با چند تکنیک ساده و تنظیم سبک زندگی امکان پذیر است. ما می توانیم با در نظر گرفتن محیط اطراف خود و نحوه مراقبت از بدن خود، تغییرات پوست خود را کنترل کنیم. ما نمی توانیم ژنتیک را کنترل کنیم.

پوست همه افراد به طور طبیعی پیر می شود. این یک روند آهسته و پیوسته است که از اوایل زندگی بزرگسالی ما شروع می شود. با بالا رفتن سن، تولید کلاژن کند می شود و پوست انعطاف پذیری خود را از دست می دهد. کلاژن پروتئینی است که با الاستین (پروتئینی که به پوست اجازه می دهد پس از کشیده شدن به حالت اولیه خود برگردد) کار می کند و به بافت های بدن مانند پوست، فرم، استحکام و کشسانی می دهد. کلاژن به نرمی و لطافت پوست کمک می کند. محصولاتی مانند ژل آلوئه ورا می تواند به کاهش این علائم پیری در اطراف چشم و سایر نواحی صورت کمک کند. استفاده از ژل دور چشم به تحریک کلاژن سازی و در نتیجه بازیابی لطافت پوست کمک می کند.

این ژل همچنین به عنوان یک مرطوب کننده برای پوست دور چشم عمل می کند. همچنین حاوی بسیاری از مواد مغذی مانند ویتامین هایی است که برای پوست مفید هستند. اینها شامل ویتامین های A، C، B12 و E است. همچنین در ژل تعدادی مواد معدنی مانند روی، منیزیم و کلسیم وجود دارد که به جوان ماندن پوست کمک می کند.

استفاده از ژل آلوئه ورا روی پوست می تواند اثرات پیری را کاهش دهد. همچنین کاهش مدت زمانی که پوست ما در معرض اشعه های مضر UV قرار می گیرد کمک خواهد کرد. همچنین شناخته شده است که سیگار باعث می شود پوست ما سریعتر از حد معمول پیر شود. حتی نحوه خوابیدن ما و حالات مکرر صورت ما نیز تاثیر دارد. در نظر گرفتن این عوامل و ایجاد تغییر مناسب باید به کاهش سرعت پیری پوست شما کمک کند.

با احترام

سریعترین رژیم لاغری