حمله موشکی به پایگاه ارتش آمریکا در شرق سوریهمنابع از حمله موشکی به پایگاه نیروهای آمریکایی در حومه شمالی دیرالزور خبر دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، افراد ناشناس شامگاه شنبه پایگاه میدان گازی کونیکو در حومه شمالی دیرالزور را مورد حمله موشکی قرار دادند. به دنبال این حمله سربازان و افسران ارتش آمریکا و افراد مسلح مورد حمایت آن‌ها درحالت آماده باش قرار گرفتند و جنگنده‌ها و پهپادهای آمریکایی در آسمان منطقه به پرواز درآمدند.

نیروهای آمریکایی شنبه دو حمله هوایی را به منطقه حویجه کاطع در اطراف دیرالزور انجام دادند. این حمله برخی پایگاه‌های نزدیک به منطقه حویجه در اطراف شمالی دیرالزور را هدف قرار داد.

میدان کونیکو که ارتش آمریکا آن را اشغال کرده است از بزرگترین میادین گازی سوریه است.

ارتش آمریکا تمام میادین نفتی و گازی سوریه در استان‌های حسکه و دیرالزور در شمال شرق سوریه را اشغال کرده است. تیم‌های مهندسی ارتش آمریکا ده‌ها چاه نفتی جدید را در بادیه شمالی و شرقی دیرالزور به راه انداخت.

افسران و سربازان ارتش آمریکا مشغول عملیات صادرات نفت سرقتی سوریه از طریق گذرگاه‌های غیرقانونی در شمال و شمال شرقی سوریه برای فروش آن در بازارهای سیاه مثل کردستان عراق و مناطق دیگر از جمله ادلب هستند و این درحالی است که سوریه با بحران سوخت به دلیل محاصره اقتصادی روبرو است.

انتهای پیام