حداقل سن برای ورود به کلاس اول / پیش دبستانی و دبستان الزامات


بر اساس دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۱، ضوابط پذیرش در مقاطع مقدماتی، ابتدایی و متوسطه دوم ابلاغ شد.

به گزارش ایسنا، دستورالعمل ثبت نام مدارس که وزیر آموزش و پرورش با شعار «ثبت نام، نظارت عمومی و سهم مساوی آموزش و پرورش» به مدیران کل استانداری ها ابلاغ کرد، مقرر می دارد امسال مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به عنوان رئیس سازمان شکایات خود را ارائه کند. ستاد مرکزی ثبت نام کلیه اعضای ستاد ثبت نام در سطح استانی و منطقه ای ملزم به برنامه ریزی، سازماندهی و اجرای فرآیند ثبت نام هستند.

قوانین ثبت نام مدارس ابتدایی

مهدکودک طبق مفاد انتشارات شماره ۳۰۱ مورخ ۲۴/۰۶/۱۴۰۰، ۸۴۲۲۵ مورخ ۹۷/۱۰/۵ و ۱۵۸۷۷۴ مورخ ۲۹/۰۸/۱۳۹۸ و روزنامه النطاق ۴۶۱۰۶ مورخ ۲۱/۳/۱۳۹۸ ثبت شده است.

ثبت نام کلیه کودکان پیش دبستانی در سامانه سیدا طبق کدها دولت، دولت با مشارکت مردم و سازمان های غیر دولتی اجباری است و مدیر مرکز آموزش کودک (شامل مهدکودک و پیش دبستانی) مسئولیت ثبت نام را بر عهده دارد.

تبصره ۱: واحدهای آموزشی برای کودکان زیر شش سال مجاز به دریافت شهریه باید بر اساس دستورالعمل های صادره از سوی سازمان ملی آموزش کودکان فعالیت کنند.

تبصره ۲: اداره واحدهای آموزشی دولتی و دولتی با مشارکت مردمی طبق ردیف اول (ب) بخشنامه شماره ۸۴۲۲۵ مورخ ۱۰/۵/۱۳۹۷ و رویه ۳۰۱ مورخ ۰۶/۱۴۰۰/۲۴۰۰ خواهد بود.

حداقل سن برای ثبت نام در کلاس اول:

حداقل سن برای ورود به کلاس اول / پیش دبستانی و دبستان الزامات

– مدیران مراکز پرورشی (مهدکودک ها و پیش دبستانی ها) و دبستان ها موظفند اطلاعات دانش آموزان و دانش آموزان پیش دبستانی (خصوصاً پایه اول) را در اسرع وقت و تا پایان خرداد ماه ۱۴۰۱ در سنجش ثبت نمایند. سیستم های ورود و خروج

تبصره ۱: مدیران باید در بدو ورود به پایه اول ابتدایی دانش‌آموزان بدون سابقه پیش‌دبستانی را شناسایی کنند تا در اسرع وقت بخش‌ها کلاس‌های آمادگی را برای بهار و تابستان ۱۴۰۱ برنامه‌ریزی کنند.

تبصره ۲: به منظور جلوگیری از مداخله برنامه آموزش تابستانی پیش دبستانی با شروع سال تحصیلی، مقتضی است به گونه ای برنامه ریزی شود که ادامه ترم های بهار و تابستان ۱۴۰۱ آموزش، آمادگی و آموزش استثنایی در پیش دبستانی و به موقع. مداخله، تا نیمه اول سپتامبر ۱۴۰۱ خروج.

حداقل سن برای ثبت نام در کلاس اول ابتدایی شش سال است.

تبصره ۱: سایر شرایط سنی ثبت نام دانش آموزان دوره های مختلف آموزشی بر اساس مفاد فصل سوم آیین نامه اجرایی آموزشگاه انجام می شود.

– از آنجایی که در دوره ابتدایی، فرآیند ارزشیابی توصیفی کیفی دانش‌آموزان جزء اجزای ارزشیابی تکمیلی سامانه سیدا قرار می‌گیرد، دانش‌آموزان به سطوح بالاتر (به جز پایه اول ابتدایی) ارتقا می‌یابند و با بازگرداندن پایه به صورت متمرکز از طریق سامانه و با تایید مدیر.

تمامی دانش آموزان جدیدالورود با ورود به دوره پیش دبستانی و کلاس اول ابتدایی ملزم به شرکت در برنامه ارزیابی سلامت و آمادگی جسمانی هستند و دانش آموزان جدید طبق دستورالعمل اجرایی ۱۴۰۱ برنامه ارزیابی دو سال قبل از شروع دوره ابتدایی در برنامه ارزیابی شرکت می کنند.

تبصره ۱: با توجه به اینکه دانش آموزان سال اول دو سال قبل از ورود به دبستان در برنامه ارزیابی سلامت جسمانی و آمادگی برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۱ مورد ارزیابی قرار می گیرند و برخی از آنها دیرآموز شناخته می شوند، برنامه ریزی برای آموزش و مداخله به موقع در طول سال تحصیلی. برای این نوجوانان ضروری است.

تبصره ۲: به موجب ماده ۷ قانون اساسی مدارس بادیه نشین، مصوبه شماره ۹۰۸ شورای عالی آموزش و پرورش در تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۱۱. سنجش سلامت در بدو ورود دانش آموزان عشایری اجباری و رایگان بوده و با توجه به بادیه نشینی دوره سنجش تا پایان مهرماه خواهد بود.

قوانین ثبت نام مدارس اول و دوم و متوسطه فنی و حرفه ای

– ثبت نام دانش آموزان پایه دهم با تاکید بر در نظر گرفتن اولویت های مشخص شده در نمونه اوراق راهنمایی تحصیلی و تشکیل کارگروه شاخص جهت انتخاب رشته بهره برداری و تکمیل ظرفیت اسمی کلاس ها با رعایت مفاد مربوطه. دستورالعمل ها، راهبردها و سیاست های توسعه متوازن، حرفه و مهارت های آن در دوره دوم متوسطه، نشریه شماره ۱۴۰/۱۱۲ مورخ ۱۳۸۴/۲/۱۴۰۰ و ۱۰۴/۴۰۰ مورخ ۱۵/۱/۱۳۰۱.

تبصره ۱: هنگام ثبت نام دانش آموزان در هنرستان ها و هنرستان های فنی و حرفه ای برای مقاطع ورودی، وضعیت جسمانی دانش آموزان متناسب با هر رشته باید مورد توجه جدی مشاوران و مدیران قرار گیرد.

تبصره ۲: نحوه ثبت نام دانش آموزان ورودی و متوسطه ۱۰ رشته کاردانش به صورت برون سپاری متعاقباً از طریق کارگزار آموزش متوسطه (دفتر آموزش متوسطه فنی، حرفه ای و حرفه ای) اعلام خواهد شد.

تبصره ۳: مدیران مدارس شبانه روزی باید نسبت به ثبت نام و تایید اطلاعات مربوط به دانش آموزان پاره وقت در سامانه مربوطه (منطقه محل سکونت) اقدام نمایند.

ثبت نام و پذیرش دانش آموز در مدارس نمونه دولتی (دوره دوم متوسطه نظری و هنرستان های فنی و حرفه ای) طبق شرایط و ضوابط دستورالعمل ها و دستورالعمل های اجرایی مربوطه آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۱-۱۴۰۱. سال تحصیلی شماره ۱۰۶/۴۰۰ مورخ ۲۰/۱/۱۴۰۱ .

انتهای پیام