جشن بزرگداشت روز خبرنگار در چالوسایسنا/ مازندران مراسم بزرگداشت روز مطبوعات استان مازندران در شهرستان چالوس برگزار شد.

سید محمود حسین پور نوری استاندار مازندران در مراسم تجلیل از خبرنگاران استان مازندران که به مناسبت گرامیداشت هفته خبرنگار در سینما جهان شالوس برگزار شد، با اشاره به اهمیت نقش رسانه ها گفت: در عصر امروز، گفت: اگر جمهوری اسلامی امروز نماد آزادی است، مطالبه مستضعفان جهان الگوی بی نظیری تلقی می شود که قطعاً به دلیل نقش فعال خبرنگاران شاغل در مرزهای داخلی و بین المللی است.

وی افزود: اگر امروز در این رقابت نابرابر شاهد اقتدار رسانه‌ها در جریان غرب و پیشروی جمهوری اسلامی در صحنه بین‌المللی هستیم، به ابتکار شما خبرنگاران است و با وجود همه تلاش‌ها، جبهه دشمن نمی‌تواند. راه راست جمهوری اسلامی را دنبال کنید».

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه جایگاه خبرنگاران جایگاه شریفی است گفت: نقش خبرنگاری شما در عرصه داخلی و بین المللی زدودن غبار ناشی از جریان غرب است و نقش شما خبرنگار پیام رسانی است. از آزار و اذیت این مردم در سالهای دفاع مقدس.. دنیا دارد دنیا را تسلیم مظلومیت مردم ایران می کند.

حسین پور با بیان اینکه شهید صارمی فقط یک فرد نبود بلکه یک جریان رسانه ای بود که شما نماینده این جریان رسانه ای هستید، گفت: اگر این روز به نام روز خبرنگار نامگذاری شود مسئولیت بزرگی بر دوش جامعه خبرنگاری گذاشته است. و باید به نوعی از این جریان فکری دفاع کرد تا در کشور و جهان تبلیغ شود.

وی با بیان اینکه خبرنگار در تلاش برای کسب دانش است زیرا دانش و اطلاعات دو پیش نیاز نوشتن هر گزارشی است، یادآور شد: یک مدیر امروز در این حوزه اداری که زمان اطلاع رسانی است، بسته رسانه ای و اطلاع رسانی در کار خود ندارد. . منفجر کردن جهان، قطعا محکوم به فنا است

در خاتمه این نشست حسین جوادی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این مراسم گفت: اگر به دنبال تحول بنیادین در ساختار رسانه ای در مازندران باشیم به نفع همه مناطق خواهد بود.

با اشاره به اینکه ساختار توزیع تبلیغات در مازندران به گونه ای طراحی می شود که هم به نفع رسانه و هم خبرنگار باشد، تصریح کرد: ما به صدای شما گوش داریم اما این صدا نباید باعث تفرقه شود و باید پیشرو باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه رسانه ها و خبرنگاران مازندران از بهترین های کشور هستند، گفت: رسانه ها دست به دست هم می دهند.

مشکلات اتحادیه های خبرنگاران تنها به این دولت محدود نمی شود

محمدیان رئیس بسیج رسانه کشور نیز با تایید نخبه بودن مازندران و دومین مرکز رسانه ای کشور گفت: ما در جنگ روایت و جهاد تفسیر عقب هستیم و همه مسئولان باید بدانند که امروز جبهه متحد رسانه ها اولویت اول نظام است.

با اشاره به اینکه مشکلات امروز سندیکای خبرنگاران تنها به این دولت محدود نمی شود و از اول انقلاب تاکنون ادامه داشته است، تصریح کرد: امروز حرکت کادر رسانه ای رو به افول است چرا که همواره از کمبود و مشکلات گفته شده است. روزنامه نگاران، بلکه در مورد قدرت و کرامت. ما به عنوان یک خبرنگار صحبت نکردیم.

انتهای پیام