جزئیات مصاحبه داوطلبان رشته های ویژه آزمون کارشناسی ارشد مشخص شدجزئیات مصاحبه، آزمون عملی، آزمون پروژه و انتخاب داوطلبان چندین بار از توانایی کد حوزه های آزمون با شرایط خاص و بورسیه کارشناسی ارشد از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده است.

به گزارش ایسنا، اسامی افرادی که چندین بار ارسال شده اند ظرفیت کد رشته های امتحانی با شرایط خاص و بورسیه به همراه برنامه زمانبندی انجام مصاحبه و سایر مراحل انتخاب رشته مربوطه و همچنین تاریخ و زمان و محل مصاحبه یا شرکت در آزمون آزمون عملی کنکور کارشناسی ارشد پیوسته ۱۴۰۱ قبل از دو روز در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

جهت کسب اطلاعات تکمیلی لازم است پذیرفته شدگان اسامی پذیرفته شدگان، تعداد دفعات امکان کدگذاری رشته های آزمون با شرایط خاص و بورسیه، زمانبندی انجام مراحل مصاحبه را اعلام نمایند. و سایر مراحل گزینش رشته های مربوطه و همچنین تاریخ، زمان و مکان مصاحبه یا شرکت در آزمون عملی یا پروژه ای در حوزه های آزمون ۱۳۵۰، ۱۳۵۱، ۱۳۵۲، ۱۳۵۶، ۱۳۵۷، ۱۳۵۸، ۱۳۶۰، ۱۳۶۲، ۱۳۶۴ و ۱۳۶۵ کنکور کارشناسی ارشد غیر متوالی ۱۴۰۱ که همزمان با اعلام اسامی در پرتال اطلاعات بنیاد سنسه به نشانی www.sanjesh.org اعلام می شود با دقت مطالعه فرمایید.

اسامی فراتر از ظرفیت رشته های دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نمی شود، اما متقاضیان از زمان مصاحبه و سایر موارد به نحو مقتضی از سوی دانشگاه مذکور مطلع خواهند شد.

همچنین اسامی معرفی شدگان به رشته های امتحانی ۱۱۵۴، ۱۱۵۵، ۱۱۵۶ و ۱۱۵۷ دانشگاه امام حسین (ع) و کد رشته امتحانی ۱۱۴۹ دانشکده و ستاد فرماندهی ارتش جمهوری اسلامی ایران از سوی سازمان سنجش اعلام نشده و متقاضیان باید موضوع را از طریق پیگیری دانشگاه ارسال کنند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، عدم ارائه رشته انتخابی با شرایط خاص و بورسیه تحصیلی که برای مصاحبه حضوری نداشتند، دو دلیل دارد. ابتدا داوطلب قبل از کد رشته انتخابی با شرایط خاص در گزینش پذیرفته می شود. به عنوان مثال اگر داوطلبی کد رشته اختیاری با شرایط خاص و بورسیه را در اولویت بیستم انتخاب کند و در یکی از کد رشته های قبل از آن یعنی تا انتخاب نوزدهم نمره قبولی کسب کند، انتخاب بیستم خیر خواهد بود. طولانی تر در نظر گرفته شده و ارسال شده است.

دلیل دوم عدم داشتن مدرک تحصیلی مورد نیاز در کد رشته محل انتخابی با شرایط خاص و عدم حضور داوطلب برای مصاحبه می باشد. لذا علت این امر در کارنامه نهایی مشخص خواهد شد و داوطلبانی که در بین ارسال کنندگان چندین برابر ظرفیت نیستند، پس از مشاهده کارنامه نهایی و در صورت تردید می توانند با سازمان سنجش مکاتبه کنند.

داوطلبانی که اسامی آنها به عنوان داوطلبان قادر مطلق منتشر شده است، باید به عنوان مصاحبه، آزمون تشریحی، آزمون پروژه یا سایر مراحل گزینش طبق نکات زمان بندی شده مراجعه کنند. عدم درخواست به معنای انصراف متقاضی از انتخاب در کد رشته محل های پذیرفته شده است.

آن دسته از متقاضیانی که با توجه به اولویت کد رشته محل‌های انتخابی، امکان پذیرفته شدن در رشته‌های انتخاب شده قبل از کد رشته برای شرایط خاص و بورسیه تحصیلی را داشتند و یا حداقل معدل تحصیلی لازم برای احراز این رشته‌ها را نداشتند. در لیست پیشنهاد شدگان قرار نگرفته و آن دسته از متقاضیان در صورت وجود هرگونه سوال می توانند با توجه به کارنامه رشته های انتخابی به سازمان سنجش مراجعه کنند.

داوطلبان برای اطلاع از جزئیات مصاحبه باید چندین بار به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه یا موسسه مربوطه مراجعه کنند. در زمان گزینش نهایی متقاضیان در صورت تایید نتایج مصاحبه، آزمون ویژه و سایر مراحل گزینش توسط مراجع ذیربط مجاز به شرکت خواهند بود. همچنین پس از پایان مهلت شرکت در مصاحبه یا آزمون اختصاصی هیچ درخواستی پذیرفته نخواهد شد.

پروژه مصاحبه و آزمون عملی داوطلبان رشته های بازیگری در دانشکده هنرهای زیبا و گروه آموزشی هنرهای نمایشی انجام می شود و داوطلبان باید از اول مرداد لغایت ۱۴ مردادماه برای مصاحبه مراجعه کنند.

متقاضیان فوق در صورت داشتن هرگونه سوال می توانند از طریق سامانه پاسخگویی آنلاین درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش با این سازمان مکاتبه کنند.

انتهای پیام