جرمی کوربین: گسترش ناتو و انتقال تسلیحات به اوکراین هرگز صلح را به ارمغان نخواهد آورد


رئیس سابق حزب کارگر انگلیس در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه خبری المیادین درباره موضع خود در قبال عملیات روسیه در اوکراین، نقش انگلیس در جنگ علیه یمن، وضعیت کنونی این کشور و عملکرد سیاسی آن صحبت کرد. آرمان فلسطین

به گزارش ایسنا، جرمی کوربین، رئیس سابق حزب کارگر انگلیس در گفت وگو با شبکه خبری المیادین، ضمن تاکید بر مخالفت خود با جنگ اوکراین، گفت: روسیه با آغاز عملیات نظامی خود در اوکراین اشتباه کرد. افزایش انتقال تسلیحات به اوکراین هرگز به حل مشکل کمک نمی کند، این باعث ایجاد بحران نمی شود، اما این جنگ را طولانی می کند و فکر می کنم این جنگ ها برای سال ها ادامه خواهد داشت.

کوربین گفت: گسترش ناتو هرگز در برقراری صلح بلندمدت نقشی نخواهد داشت، بلکه فشارها و تنش‌های بیشتری را به همراه خواهد داشت، که با هدف تداوم صادرات گندم از بندر اودسا و تنگه بسفر، قراردادی امضا کردند. این چیز خوبیه.

رئیس سابق حزب کارگر انگلیس افزود: اوکراینی ها در حال مرگ و آواره شدن از کشور خود هستند و سربازان روسی نیز جان خود را از دست می دهند، این جنگ هم برای مردم اوکراین و روسیه و هم برای امنیت کل جهان یک فاجعه است. ” بنابراین باید برای مشارکت بیشتر تلاش شود.» در برقراری صلح، اقتصاد دو کشور نیز آسیب دیده است.

وی ادامه داد: اروپا به خوبی از آوارگان اوکراینی استقبال کرد و این اتفاق خوبی است اما به این میزان و به این شکل از آوارگان یمنی استقبال نکرد.

کوربین خاطرنشان کرد که تأثیر جنگ در اروپا به چند دلیل وحشتناک بود، از جمله تعداد بالای پناهندگانی که به اروپا رفتند و تنش هایی که پس از تعلیق یارانه ها در بخش تأمین انرژی رخ داد. گاز مورد نیاز ما از نروژ تأمین می شود. یا تولید داخلی، و سایر کشورهای اروپایی، به ویژه آلمان، به شدت به نفت و گازی که از روسیه و اوکراین می آید، وابسته هستند.

رئیس سابق حزب کارگر انگلیس ادامه داد: ایده ایجاد دیوار جدید برای جنگ سرد بین روسیه و اروپا هرگز مشکل را حل نمی کند و باید برای نیازهای فعلی انرژی راه حلی پیدا کرد و یا باید تلاش کرد که کاهش یابد. آی تی. مصرف طولانی مدت سوخت های فسیلی اما حقیقت این است که اقتصاد آلمان به شدت تحت تاثیر اتفاقاتی قرار خواهد گرفت و این اقتصاد بدون گاز روسیه نمی تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

وی در ادامه درباره بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس گفت: او مردی با توهمات فراوان است که فکر می کند وینستون چرچیل است و معتقد است با ادامه سفر به اوکراین و عکس گرفتن با رئیس جمهور این کشور، ولودیمیر زلنسکی، تبدیل خواهد شد. رهبر. شما شاهد جنگی خواهید بود که در حال حاضر بازارهای اوکراین را پر از سلاح و شرکت در آموزش نیروهای اوکراینی می کند و رابطه بسیار جدی و نزدیکی بین انگلیس و جنگ اوکراین ایجاد می کند و به نظر من این خطرناک و غیرعاقلانه است.

معاهده بالفور یک اشتباه تاریخی بود

کوربین در اظهارات خود در مورد مسئله فلسطین همچنین امیدوار بود که در مقطعی انگلستان دولتی داشته باشد که بتواند با ایجاد معاهده بالفور به اشتباه تاریخی خود در برابر مردم فلسطین اعتراف کند.

وی ادامه داد: معاهده بالفور حقوق مردم فلسطین را به رسمیت می شناسد اما این حق رعایت نشده و حقوق این جمعیت نادیده گرفته شده است و به نظر من حقوق فلسطینی ها موضوع محوری است. “

نفت عربستان و کودکان یمنی

همانطور که کوربین درباره جنگ ائتلاف سعودی در یمن گفت: مسئولیت انگلیس در یمن اساساً مسئولیت بزرگی است زیرا یکی از قدرت های بزرگ است، به طور خاص کمک های تسلیحاتی گسترده ای به عربستان سعودی و امارات ارائه کرد که این کشورها هستند. بمباران یمن

وی افزود: همزمان دولت ما برای بحث قیمت نفت و احتمال افزایش حجم گاز وارداتی به عربستان رفت و به نظر می رسد حمایت نفت و گاز از این دولت مهمتر از حقوق یمنی ها باشد. فرزندان.

بحران معیشتی و فساد مالیاتی در انگلستان

رئیس حزب کارگر انگلیس در ادامه این گفت و گو گفت: انگلیس شاهد بحرانی مربوط به شرایط معیشتی، فقر و نابرابری است.

وی افزود: با توجه به این بحران، همه شرکت‌های بزرگ در انگلیس به‌ویژه شرکت انرژی سودهای کلانی به دست آوردند و دولت نیز هزینه‌های زیادی را صرف یکسری آزمایش‌های ناموفق در دوران اپیدمی کرونا، فرار مالیاتی بزرگ‌ترین شرکت‌ها کرد. و در انگلستان غنی تر شد.

کوربین درباره تمایل انگلیس برای پذیرش نخست وزیر رنگین پوست گفت: ریشی سوناک اصالتاً هندی است و من از تنوع در عرصه سیاسی حمایت می کنم، پارلمان آماده پذیرش نخست وزیر غیرسفیدپوست است و من امیدوارم که چنین شود زیرا می خواهم در یک کشور زندگی کنم. در جامعه ای با فرهنگ، من نژادها و قومیت های مختلفی دارم، اما به سیاست های ریشی سوناک انتقاد می کنم.

دلایل غیبت کوربین در رهبری حزب کارگر

وی گفت: من در زندگی خود با انواع و اقسام نژادپرستی مخالف بوده ام. نژادپرستی در انگلیس رواج دارد و باید از بین برود و به نظر من هرکسی که با سیاهپوستان، اسلام و یهودیت دشمنی داشته باشد باید با آن مخالفت کرد. نحوه برخورد با من در حزب کارگر و اتهاماتی که علیه من مطرح شد شرم آور بود. و چون این کار را کرده ام، همیشه به عدالت، صلح و توافق جهانی کمک خواهم کرد.

کوربین ادامه داد: «از آنجایی که من نامزد رهبری حزب کارگر بودم، برای من کاملاً واضح بود که با گروه‌های قدرتمندی که مخالف من هستند، سر و کار دارم، زیرا رویکرد متفاوتی را به روابط خارجی و سیاست بین‌الملل پیشنهاد می‌کردم که قصد داشتم روابط خارجی را بر اساس آن بسازم. عدالت، ایجاد حقوق بشر و دموکراسی، اما این مورد یک تهدید بزرگ برای دیگران بود.

رئیس حزب کارگر انگلیس اضافه کرد: قانون جدیدی را نیز پیشنهاد کرده ام که بر اساس آن دولت انگلیس اجازه نخواهد داد که هیچ یک از نیروهای انگلیسی از جمله نیروهای ویژه بدون موافقت پارلمان در عملیات نظامی شرکت کنند، اما بسیاری از آنها عناصر ارتش و اطلاعات با این موضوع مخالفت کردند.

وی ادامه داد: زمانی که من انتخاب شدم از سوی برخی از شخصیت های نظامی تهدیدهای مشخصی دریافت کردم، ابتدا اظهاراتی از سوی بنیامین نتانیاهو، دونالد ترامپ و برخی شخصیت های دیگر علیه من مطرح شد و برای من مشخص شد که گروه های مخالف من چقدر قدرتمند هستند.

کوربین ادامه داد: “ما در حال حاضر با گروه های دیگر کار می کنیم تا قدرت دلالان اسلحه در پارلمان بریتانیا و جاهای دیگر را بررسی کنیم. اگر آنها می خواهند من را به عنوان یک تهدید ببینند، چنین باشد. من نمی خواهم فرزندانمان به داخل کشور فرستاده شوند. درگیری» و جان باختند، و اگر کسی فکر می‌کند که مداخلات ما در خارج از کشور و خارج از مرزهای ما مفید است و نتایج خوبی به همراه دارد، از او می‌خواهم به وقایعی که در افغانستان رخ داده و ۲۰ سال بعد به دست آمده نگاه کند.

وی در پایان این گفت و گوی ویژه با ابراز تاسف از باخت خود در انتخابات ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ گفت: بعداً برای ما مشخص شد که برخی از گروه هایی که به ما ملحق شده اند از درون کمپین ها علیه ما کار می کنند و برگزیت عامل مهمی بوده است. . در این شکست علاوه بر این، حمله مستقیم به من و برخی از همکاران خوبم در حزب کارگر و همچنین کنترل رسانه های عمومی برای تخریب آبروی فرد مورد نظر در این شکست نقش داشت. شکی نیست که حمایت صریح من از مردم فلسطین نقش مهمی در مخالفت من دارد، اما این موضوع در جایگاه من باقی خواهد ماند، همیشه بوده و خواهد بود.

انتهای پیام