تگرگ همراه با باران در مناطق در معرض آبهای بوشهرایسنا/ باوشار و کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: طی امروز و فردا با فعالیت سامانه بارشی در استان و بر فراز دریا احتمال بارش تگرگ پیش بینی می شود.

محمدرضا انصاری، پنجشنبه ۵ آبان گفت: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد طی امروز و فردا با فعالیت سامانه بارشی در استان و بر فراز دریا، علاوه بر افزایش ابر و سرعت باد، وقوع بارش پراکنده و گاهی باران همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقتی در مناطق حساس با احتمال تگرگ پیش بینی می شود.

وی افزود: خلیج فارس در این مدت متلاطم و متلاطم خواهد بود. همچنین از روز شنبه به دلیل وزش باد نسبتا شدید تا شدید شمال غربی و ادامه تا روز دوشنبه خلیج فارس متلاطم و خشن پیش بینی می شود. در این مدت دمای هوا نیز کاهش می یابد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر پیش بینی کرد آسمان نیمه ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد، گاهی ابری و پراکنده و در برخی نقاط رگبار باران، رعد و برق و وزش باد ناگهانی باشد.

الانصاری جهت وزش بادها را از جنوب غرب به جنوب شرق و گاهی شمال شرق با سرعت ۱۴ تا ۴۰ و گاهی بیش از ۴۰ کیلومتر بر ساعت اعلام کرد و گفت: ارتفاع موج دریا از ۹۰ تا ۱۵۰ و گاهی به اوج می رسد. تا ۱۸۰ سانتی متر

به گفته وی، فردا در بندر بوشهر زمان جزر و مد اول دریا ساعت ۰۱:۰۱، جزر اول در ساعت ۰۹:۲۱، جزر دوم ساعت ۱۶:۵۰ و جزر دوم در ساعت ۰۱:۰۱ خواهد بود. ساعت ۱۹:۵۳ باشد.

انتهای نامه