تولید ۱۰ محصول در زمینه فناوری پلاسما در شرکت دانش‌بنیان دانشگاه صنعتی شاهرودایسنا/سمنان دانشیار دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شاهرود و مدیر عامل شرکت دانش بنیان دانش پویان ساتیا این دانشگاه از تولید ۱۰ محصول در زمینه فناوری پلاسما توسط شرکت دانش بنیان دانشگاه صنعتی شاهرود خبر داد.

دکتر سید ایمان حسینی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: شرکت دانش بنیان دانش پویان ساتیا تحت پوشش دانشگاه صنعتی شاهرود از سال ۱۳۹۳ و به واسطه تجریه ۱۵ ساله موسسین آن در زمینه فناوری پلاسما و فیزیک پلاسما در شاهرود آغاز به کار کرده است.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان دانش پویان ساتیا، تولید ۱۰ محصول فناورانه در حوزه فناوری پلاسما را دستاورد فعالیت های این واحد دانش بنیان ارزیابی و اضافه کرد: مطالعات و سابقه طولانی مدت تحقیقاتی و پژوهشی متخصصین این شرکت در زمینه فناوری پلاسما از مهمترین دلایل تولید این محصولات فناورانه در شاهرود بوده است.

دانشیار دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شاهرود با اشاره به مهمترین تولیدات این واحد گفت:  طراحی و ساخت انواع منبع تغذیه الکتریکی جهت تولید پلاسما، ژنراتور ازن، پلاسما کلینر، پلاسمای گلایدنگ آرک، مشعل پلاسما، جت پلاسما، پلاسمای تخلیه سد دی الکتریک، پلاسما شاور، سیستم لایه نشانی PECVD و زباله سوز پلاسما و.. از جمله محصولات این شرکت دانش بنیان است.

وی افزود: محصولات تولید شده در این شرکت در زمینه های پزشکی، زیست فناوری، صنایع غذایی، کشاورزی، نساجی، لایه نشانی های نانومتری، پردازش سطوح جهت ضد عفونی، آبدوستی و آبگریزی، افزایش چسبندگی پلیمرها در کاربری میکروفلویدیک و … کاربرد دارند.

وی با اشاره به حمایت های دانشگاه صنعتی شاهرود از واحدهای دانش‌بنیان تصریح کرد: مراکز رشد ابزارهای مطمئنی برای تبدیل نوآوری ها و دستاوردهای تحقیقاتی به محصول و نیز ترغیب کارآفرینی و توسعه تکنولوژیک بویژه در حوزه فناوری های پیشرفته هستند.

وی با اشاره به اهمیت واحدهای دانش بنیان گفت: در همه کشورهای توسعه‌یافته دنیا، شرکت‌ها و کسب و کارهای کوچک به علت انعطاف پذیری بالا، مدیریت کارآمد و خطر پذیری کمتر، اجزاء مهم رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال هستند.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان دانش پویان ساتیا با اشاره به شعار امسال افزود: سال ۱۴۰۱ با رویکرد اقتصاد دانش بنیان، بستر مناسبی را برای شرکت های دانش بنیان فراهم کرده است و اقتصاد دانش‌بنیان نیز می‌تواند کلید پیشرفت و شکوفایی اقتصاد ایران در قرن جدید باشد.

انتهای پیام