توضیحات فرماندار بجنورد درباره «تصمیم یادواره شهدا» برای شورای شهرایسنا/ خراسان شمالی فرماندار شهرستان بجنورد به خبر «انتقاد تند فرماندار شورای شهر بجنورد در رد تصمیم ۱۰ میلیونی شهید» که توسط خبرگزاری دانشجویان ایران به نقل از رئیس جمهور ارسال شده است، پاسخ داد. شورای اسلامی شهر بجنورد در جلسه علنی روز گذشته. .

محمدباقر بگربور فرماندار بجنورد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، گفت: شورای اسلامی شهر بجنورد درخواست اداره کل ورزش و جوانان بجنورد را ارجاع و تصمیمی را به شورای اجرایی فرمانداری بجنورد ارسال کرد. کمک به خانواده های شهدا و ایثارگران شهرستان بجنورد. مبلغ یکصد میلیون ریال و طی جوابیه ای که از سوی هیات اجرایی فرمانداری بجنورد به شورای اسلامی شهر بجنورد ارسال شد، پرداخت بودجه شورا “بدون مانع” اعلام شد و مشخص است که با این مصوبه مخالفت نشده است.

وی ادامه داد: در صورتی که درخواست فوق از سوی شهرداری بجنورد نیز ارائه و برای بررسی ارسال شود، هیئت تطبیق کمک بلاعوض شهرداری را در خصوص راهکار قانونی و پرداخت از محل دستورالعمل و تشریفات اعلام می کند.

وی تاکید کرد: فرمانداری بجنورد کاملا تابع قانون و دستورات مقام معظم رهبری در خصوص احیای ارزش های انقلابی و نظام جمهوری اسلامی بوده و همواره بر این امر پایبند بوده و رئیس شورای شهر بجنورد مخالف آن است. برای این رویه غیرقابل قبول است و چنین رسوایی مشکوک است.

استاندار مرکز استان گفت: لازم است شورای شهر در راستای اجرای قانون و رعایت قوانین و دستورالعمل ها گام بردارد و این برای همه مهم است. پایبندی به مبانی و ارزش‌های بنیادین انقلاب اسلامی برای کار بر اساس قانون اساسی و جلب اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی امری خاص است نه چیز دیگری.

انتهای پیام