تغذیه و اختلالات پوستی در گربه ها

اغلب، مشکلات پوستی در گربه ها به دلیل آلرژی غذایی ایجاد می شود. گربه ها به بسیاری از مواد بسیار حساس هستند و سیستم آنها اغلب واکنش منفی نشان می دهد. بسیاری از گربه‌ها به مواد افزودنی موجود در غذای تجاری گربه‌ها حساسیت دارند، بدون اینکه صاحبشان بدانند. این آلرژی ها می توانند مشکلات پوست و مو ایجاد کنند که صاحبان آن اغلب به محیط یا منابع دیگر نسبت می دهند.

کت خشک و بدون براق، شوره سر، خراشیدگی و ریزش بیش از حد از علائم مشکلات تغذیه ای است، به خصوص اگر گربه جوان و به طور کلی سالم باشد. تولید کنندگان غذای حیوانات خانگی فهرستی طولانی و متنوع از افزودنی ها را در غذای گربه قرار می دهند تا هم برای گربه ها و هم برای صاحبان آنها قابل قبول تر باشد. طعم‌دهنده‌ها و رنگ‌های مصنوعی، امولسیفایرها، نگهدارنده‌ها و تثبیت‌کننده‌ها و همچنین مقادیر زیاد ویتامین‌ها و مواد معدنی همگی می‌توانند باعث واکنش‌های آلرژیک در گربه شما شوند. هنگامی که منابع ضعیف پروتئین مورد استفاده در این غذاها (مخصوصاً غذاهای خشک) را در نظر بگیرید، می توانید ببینید که تا زمانی که مشکلات ایجاد شود، زمان زیادی است.

برای جلوگیری از این اثرات منفی، سعی کنید رژیم غذایی گربه خود را تغییر دهید. او را از غذای خشک کاملاً دور کنید. از یک رژیم غذایی کنسرو درجه یک تغذیه کنید و با غذاهایی که پخته‌اید، مانند مرغ یا بوقلمون، سبزیجات و برنج قهوه‌ای را تکمیل کنید. ممکن است روزانه یک قرص ویتامین طبیعی حیوان خانگی (یا یک دهم انسان) را در نظر بگیرید. مقداری پودر کلپ و ۱/۴ تا ۱/۲ قاشق چای خوری روغن زیتون با کیفیت خوب که هر روز به غذا اضافه می شود به درخشندگی کت گربه شما کمک می کند. قطعا در عرض شش هفته تغییر بزرگی در پوست و کت گربه خود خواهید دید!

پوست سالم در برابر آسیب، عفونت و البته آلودگی به کک مقاومت بیشتری دارد. نگه داشتن گربه در داخل خانه از تماس او با انگل ها و همچنین جلوگیری از صدمات ناشی از خطراتی مانند دعوای گربه جلوگیری می کند. اگر گربه شما اکنون کک دارد، او را با یک شامپوی طبیعی حمام کنید (شامپوی شما خوب است)، زیرا برای غرق کردن کک ها حشره کش لازم نیست. از این به بعد او را یک گربه در خانه بسازید و از یک شانه دندانه ریز برای مراقبت از او استفاده کنید تا زمانی که مطمئن شوید دیگر کک وجود ندارد. با تغذیه او از یک رژیم غذایی طبیعی تر و دور نگه داشتن او از آسیب، پوشش، سلامت و ظاهر گربه خود را برای همیشه بهبود می بخشید.

سریعترین رژیم لاغری