تظاهرات ضد دولتی در تایلند همزمان با نشست APECرسانه‌های تایلندی گزارش دادند که ده‌ها معترض ضد دولتی در مقابل ساختمان شهرداری بانکوک برای تظاهرات «آپک ۲۰۲۲ را متوقف کنید» تجمع کردند و سعی کردند خود را به محل ملاقات برسانند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این گروه از تظاهرکنندگان شامل اعضای “اتحادیه فقرا” و دانشجویان گروه های دموکراسی خواه از دانشگاه های استانی در مقابل ساختمان شهرداری بانکوک تایلند تجمع کردند و خواستند بروند. . به محل نشست همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه. (apk) برو.

ابتدا، معترضان با برپایی یک گیوتین ساختگی و گردن زدن چهره ای شبیه به نخست وزیر تایلند، پرایوت چان او چا، «مراسم اعدام دیکتاتوری» را برگزار کردند. چان اوچا در سال ۲۰۱۴ به عنوان رهبر یک کودتای نظامی به قدرت رسید و بعداً به عنوان نخست وزیر انتخاب شد.

پس از این مراسم نمادین، تظاهرکنندگان که به تدریج بر تعداد آنها افزوده شد، سعی کردند خود را به یکی از خیابان های اصلی در بخش تاریخی بانکوک که شورای شهر در آن قرار دارد برسانند و سپس به سمت مرکز همایش ملکه مادر سیریکیت حرکت کردند که در آنجا تظاهرات بزرگی برگزار شد. تجمع برگزار شد.

نیروهای ویژه پلیس مجهز به تجهیزات کنترل اعتراض، تظاهرکنندگان را در ۹.۵ کیلومتری مرکز نشست APEC متوقف کردند. پس از این درگیری، تظاهرکنندگان عقب نشینی کردند و اعلام کردند که به محض پیوستن شرکت کنندگان جدید به تظاهرات، دوباره تلاش خواهند کرد تا تظاهرات کنند.

یکی از رهبران تظاهرکنندگان گفت: این اعتراض به برگزاری نشست اوپک توسط تایلند در شرایط فروپاشی کامل اقتصادی این کشور توسط دیکتاتوری نظامی است نه به نشست اقتصادی فوق الذکر.

تایلند در حال حاضر ریاست اوپک را بر عهده دارد و میزبان نشست سالانه ۱۸ تا ۱۹ نوامبر ۲۰۲۲ خواهد بود.

انتهای نامه