تشکیل کارگروه بررسی درخواست اعزام دانشجو برای فرصت مطالعاتیمعاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان از تشکیل کارگروهی برای بررسی تقاضای فرصت تحصیلی دانشگاهی برای اعزام دانشجوی دکتری به خارج از کشور به این سازمان خبر داد و گفت: ممکن است این تعداد به دلیل گرانی بین المللی یا کمبود بودجه کاهش یابد. .

دکتر هاشم داداشپور در گفت وگو با ایسنا وی درباره آخرین مورد اعزام فرصت مطالعاتی برای دانشجویان دکتری گفت: در حال حاضر فرصت مطالعاتی داخلی و خارجی برای دانشجویان دکتری داریم و سازمان امور دانشجویان بر تعداد متقاضیان این فرصت ها نظارت دارد. برای نیازها

وی گفت: متأسفانه منابع کافی برای اعزام همه دانشجویان به خارج از کشور را نداریم. حقیقت این است که نیازی به آن نیست.

معاون وزیر علوم گفت: کارگروهی در سازمان امور دانشجویان تشکیل دادیم و از همه دانشگاه های کشور خواستیم که نیازهای دانشجویان در زمینه فرصت های مطالعاتی را به سازمان دانشجویی اطلاع دهند. پس از دریافت این درخواست‌ها، آن‌ها را بررسی می‌کنیم و سعی می‌کنیم بر اساس منابعی که در اختیار داریم که در ابتدا منصفانه و پاسخگوی اولویت‌های کشور است، این فرصت‌ها را بین متقاضیان توزیع کنیم و در نهایت اولویت‌های دانشجویان را برآورده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با این روند تلاش خواهیم کرد تا تمامی نیازهای اولویت دار دانشجویان در زمینه فرصت های تحصیلی در داخل و خارج از کشور را برآورده کنیم. در واقع ظرفیت حدود ۱۰۰۰ دانشجوی اعزامی به خارج از کشور را در سال جاری بررسی کرده ایم که البته ممکن است با توجه به منابع و بودجه ای که در اختیار داریم این اتفاق نیفتد. زیرا ممکن است در سطح جهانی با افزایش قیمت مواجه شویم و باید آمارهای فعلی را تعدیل کنیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: ظرفیت فرصت های تحصیلی در کشور را برای حدود ۲۰۰۰ نفر تعیین کرده ایم و بر این اساس تلاش خواهیم کرد تا شرایط را برای هر دانشجویی که بخواهد از آزمایشگاه ها، اساتید و امکانات موجود در حوزه استفاده کند، تسهیل کنیم. کشور…» معتقدم جمع آوری اینها می تواند پاسخگوی تمام نیازهای کشور باشد.

داداشپور خاطرنشان کرد: در حال حاضر اعزام فرصت های تحصیلی به خارج از کشور برای دانشجویان دکتری برای سال جاری آغاز شده است و هر زمان که اولویت ها و مقدمات برای آن مهیا شود و متقاضی مورد تایید دانشگاه های خارجی قرار گیرد، مشکلی برای اعزام وجود ندارد و می تواند تحصیل کند. فرصت ها می روند

انتهای پیام