تشکیل شورای تخصصی هنر لازمه ارتقاء فعالیت‌های هنری در لرستانایسنا/لرستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: نیاز است برنامه‌های اداره کل در حوزه‌های هنری، فرهنگی و رسانه‌ای را تدوین و در راستای تامین اعتبارات ویژه در قالب یک سند چشم انداز به وزارت و مسئولین استانی ارائه دهیم.

منصور احمدی در دومین جلسه بررسی ظرفیت‌ها و کاستی‌های فرهنگی هنری استان با اشاره به برگزاری سمینار مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور مقام‌ عالی وزارت، معاونت‌های تخصصی و روسای سازمان‌های تابعه، مدیران کل ستادی و استانی طی روزهای ۱۸ تا ۲۰ اردیبهشت ماه، بیان کرد: جلسات برگزار شده طی دیروز و امروز، با هدف تدوین اولویت‌های فرهنگی و هنری استان در دولت سیزدهم و ارائه سند چشم انداز فعالیت های این حوزه در سمینار پیش روست.

وی ادامه داد: فراهم شدن تشکیل شورای تخصصی هنر در استان‌ها که لازمه ارتقاء فعالیت های هنری است از جمله موضوعات مهمی بوده که در دیدارهای آتی با مسئولین وزارتی به‌دنبال تحقق آن در استان خواهیم بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: فرهنگ و هنر لازم و ملزوم یکدیگر هستند اما در حوزه اجرا باید به صورت مجزا نگریسته شود و نباید یکی را فدای دیگری کرد.

احمدی در پایان سخنان خود، با تاکید بر لزوم توجه ویژه به تولید محتوای هنری با استفاده از ظرفیت‌های بومی، گفت: در این زمینه باید تلاش کنیم ضمن احصاء تمامی ظرفیت‌های استان، از توانمندی رشته‌های مختلف هنری در راستای توسعه استان بهره ببریم.

در این جلسه، حاضران به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در خصوص فعالیت‌های هنری، ظرفیت و آسیب‌ها پرداخته و اولویت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حوزه را تدوین کردند.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری