تسلا در بازار در حال کاهش استتحلیلگران وال استریت می گویند تسلا با یک سری موانع، از مشکلات تولید گرفته تا افزایش تورم، مواجه شده است که می تواند به سود آسیب برساند زیرا این سازنده خودروهای الکتریکی برای اولین بار در دو سال گذشته شاهد کاهش تحویل خود بود.

به گزارش ایسنا، شرکت خودروسازی تسلا متاثر از قرنطینه کووید ۱۹ چین و افزایش هزینه‌های آن، اعلام کرد که در سه ماهه دوم ۲۵۴ هزار و ۶۹۵ خودرو تحویل داده است که نسبت به سه ماهه اول حدود ۱۸ درصد کاهش داشته است.

اختلالات زنجیره تامین در تاسیسات جدیدتر این شرکت در تگزاس و آلمان نیز به تولید آسیب می زند و تحلیلگران هشدار می دهند که این مسائل می تواند به سود تسلا آسیب برساند.

سهام بزرگترین سازنده خودروهای برقی جهان بیش از ۳ درصد سقوط کرد، اما مسیر معکوس را تغییر داد و به ۲.۶ درصد رسید و از سهام رشد بالاتر سود برد. این سهام در سال جاری حدود یک سوم از ارزش خود را از دست داده است.

سوزانا استریتر، تحلیلگر Hargreaves Lansdown گفت: «درخشش تسلا دوباره به دلیل تحویل کمتر از حد انتظار کاهش یافته است.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا اخیراً هر دو تولیدکننده را به عنوان “بانک های پولی عظیم” توصیف کرده است که میلیاردها دلار ضرر می کنند.

به گزارش رویترز، استتر هشدار داد که کاهش هزینه های زندگی در سراسر جهان به دلیل افزایش تورم ممکن است تأثیر منفی بر تقاضا داشته باشد. با این حال، برخی از تحلیلگران انتظار دارند تا پایان سال بهبود یابد.

انتهای پیام