تامین ۷۵۰ هزار تن مصالح راهسازی در سیستان و بلوچستانایسنا/ سیستان و بلوچستان مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: این اداره کل از سال گذشته با اجرای ۲۶ مورد انفجار ترانشه و مین بیش از ۷۵۰ هزار تن مصالح مورد نیاز برای احداث بزرگراه در استان را تامین کرد.

عطا الیله اکبری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: توسعه شبکه راهداری در استانداری به ویژه احداث بزرگراه با هدف افزایش ترانزیت و تجارت، اتصال جاده های داخلی به محورهای مرزی، افزایش درآمدهای ارزی و افزایش درآمد. سرعت حمل و نقل کالا و مسافر، کاهش زمان سفر و مصرف در چند سال گذشته حفاظت از سوخت و محیط زیست به طور ویژه در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی قرار گرفته است، به طوری که در حال حاضر با وجود تمام محدودیت های مالی در کشور، ۱۲۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی با اعتباری حدود هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان. ۱۲ کارگاه راهسازی با اشتغال بیش از دو هزار نفر در محورهای زابل – زاهدان، زابل – بیرجند، میرگاوه – زاهدان وجود دارد که محورهای بم، زاهدان، اسکل آباد، جوهرکوه، بازمان و زابل – زهک توسط این اداره کل در دست ساخت است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین با توجه به روند سریع توسعه در این استان و اهمیت توجه به احداث راه های استاندارد که یکی از مولفه های رشد رونق است. نشانه هایی که در هر جامعه ای این اداره دولتی در راستای تامین مصالح و تلاش برای تولید آنها اقدامی جهادی بوده است، به طوری که تعداد انفجارهایی که برای تامین مصالح ساخت راه های استان در این مدت رخ داده بی نظیر بوده است. نسبت به سال های گذشته

اکبری خاطرنشان کرد: موضوع ترانشه و انفجار مین در استانداری توسط اداره کل راه و شهرسازی در استانداری و با هماهنگی و تعامل لازم با شورای مواد مهمات در استانداری پیگیری و نظارت شد. مرکز حراست وزارت متبوع: اهداف سریع ساخت سرک و شاهراه تلاش جدی برای تامین مصالح مورد نیاز برای دستیابی به ثبات و بهبود وضعیت این استان در وضعیت سازندگی دارد.

انتهای پیام