تاثیر منیزیم در رفع سندرم پای بیقرارسندرم پای بی قرار بیماری است که خواب را مختل می کند و باعث خستگی و ناراحتی در افرادی می شود که از علائم آن رنج می برند.

به گزارش اسنا، تحقیقات اولیه نشان می دهد که مصرف منیزیم برای بهبود سندرم پای بیقرار ممکن است به تسکین بخشی از این بیماری کمک کند. زیرا در آرامش عضلات و اعصاب سالم موثر است.

منیزیم یک ماده معدنی است که در اسکلت بدن ذخیره می شود تا در فرآیندهایی مانند آزاد شدن انرژی از غذا، تنظیم فشار خون و عملکرد اعصاب و ماهیچه ها استفاده شود. منابع خوب منیزیم عبارتند از آجیل، دانه ها و سبزیجات سبز برگ.

کمبود منیزیم می تواند باعث گرفتگی و اسپاسم عضلانی شود که برای افراد مبتلا به سندرم پای بی قرار می تواند دردسرساز باشد. افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای و الکلی هایی که بر جذب مواد مغذی تأثیر می گذارند در خطر ابتلا به این بیماری هستند. مکمل منیزیم ممکن است به کنترل این شرایط کمک کند، اما برای بسیاری از افراد، خوردن غذاهای غنی از منیزیم کافی است.

به گزارش لایو ساینس، سندرم پای بیقرار شامل علائمی مانند خارش و سوزش در پاها و پاها است. این علائم با حرکت از بین می روند و به طور کلی زمانی که فرد قادر به حرکت مجدد نیست، برمی گردد. افراد مبتلا به سندرم پای بیقرار ممکن است برای تسکین این احساس حرکت کنند، خارش کنند و به پاهای خود ضربه بزنند.

انتهای پیام