بسکتبالیست های ناشنوا در انتظار حضور در مسابقات قهرمانی آسیا هستنددر حالی که تیم بسکتبال ناشنوایان به دنبال برنامه ریزی برای بازی های آسیایی چین تایپه است، هنوز وضعیت تیمی که از سوی انجمن منتشر می شود مشخص نیست.

محمدرضا آقاکوشکی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان برزیل گفت: پس از اینکه تیم بسکتبال ناشنوایان به دلیل سیاست مدال آوری فدراسیون برای اعزام رشته به المپیک برزیل این رویداد مهم را از دست داد، برنامه ریزی خود را روی بازی های آسیایی چین تایپه متمرکز کردیم. البته ماموریت این مسابقات هنوز مشخص نیست و منتظر تصمیم فدراسیون هستیم که به ما اعلام کند آیا در این مسابقات شرکت می کنیم یا خیر؟

وی گفت: تیم بسکتبال ناشنوایان از سال ۱۳۹۴ تاکنون در هیچ تورنمنت خارجی شرکت نکرده است و در این سال ها سعی کرده ایم بازیکنان را به صورت غیرمتمرکز کنترل کنیم تا با وجود آماده نگه داشتن بازیکنان در این راه، از نظر بدنی و فنی آسیب نبینند. کار سختی است.بازیکنان این رشته از ورزش دور بودند.حدود یک سال حرفه ای بودند و تا اینکه اکثر آنها رها شدند.دو سال پیش برنامه ریزی منسجمی برای آماده سازی تیم برای بازی های المپیک ناشنوایان داشتیم اما با توجه به سیاست فدراسیون برای کسب مدال و فراهم نشدن شرایط برای اعزام تیم به المپیک، بازیکنان انگیزه خود را از دست دادند و دیگر آمادگی ادامه تمرین را نداشتند.

آقا کوشکی خاطرنشان کرد: چند سال پیش اعزام این تیم به مسابقات مختلف در فضایی مرموز بود که باعث تعطیلی اردوها و بی میلی بسکتبال ناشنوایان شد. در حالی که برای این موضوع اهداف بلندمدتی داشتیم. امیدوارم این رشته نیز مانند سایر رشته ها مورد حمایت فدراسیون باشد تا بازیکنان انگیزه کافی برای حضور مجدد در تمرینات داشته باشند.

وی در پایان گفت: امیدوارم فدراسیون به زودی تکلیف این تیم را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا مشخص کند تا در صورت برگزاری مسابقات در چین تایپه پس از وقفه طولانی اردوها را تشکیل دهیم و آماده شویم. بازیکنان باید در مسابقات شرکت کنند.»

انتهای پیام