بستر مناسب برای متمایز شدن دختران کشور فراهم شده استایسنا/ خراسان رضوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: فعالیت امروز دختران خلاق در کشور نشان می دهد که بستر مناسب برای تعالی آنان فراهم شده است که مهمترین هدف وزارت فرهنگ در رویداد «د.آ» بود.

محمدمهدی اسماعیلی در اختتامیه رویداد ملی ارزش آفرینی «دختر ایرانی» که عصر دیروز ۱۰ تیرماه در کارخانه نوآوری مشهد برگزار شد، بر رویکرد وزارت فرهنگ در حمایت از ابتکارات خلاقانه نوین در مشهد تاکید کرد. حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی: اصل برپایی رویداد «DA با هدف تقویت روحیه خودباوری و دستیابی به هویت جمعی در بین جوانان کشور است. ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور نیز به مأمنی برای جوانان انقلابی و خلاق علاقمند به مسائل فرهنگی کشور تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه هویت مشکل جوامع امروزی است، افزود: دشمن تلاش می کند ایران را کشوری در بحران و مخمصه معرفی کند، در حالی که امروز شاهد هستیم که دختران کشورمان خلاقیت ذاتی خود را در فضای تعاملی ۲۶۰ ارائه کرده اند. بخش هایی از کشور.” فعالیت امروز بانوان خالق کشورمان نشان می دهد که بستر مناسبی برای تعالی دختران فراهم شده است که مهمترین هدف وزارت فرهنگ در این رویداد بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعتقاد به اقدام جمعی را مقدمه ای برای فعالیت های بزرگ دانست و خاطرنشان کرد: آثار مهم بسیاری در حوزه فرهنگی و اجتماعی در کشور وجود دارد اما فضای رسانه ای مناسبی برای معرفی آنها وجود ندارد. . چنین فعالیت هایی روحیه اعتماد به نفس و هویت جمعی را در بین دختران سرزمین ما افزایش می دهد.

اسماعیلی رویکرد فرهنگی را راه حل معضلات اجتماعی معرفی و تبیین کرد: برای حل مشکلات باید در منشا باشیم و با ابتکارات جدید از آسیب های بیشتر جلوگیری کنیم و این مهم مشارکت همه دستگاه ها را می طلبد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وی با امید به آینده، بر حل معضلات فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد و افزود: مسیر حل مشکلات با جدیت حل خواهد شد. و با اصرار با حمایت رئیس جهادی پرتلاشی که به آن تعلق دارد. و بنابراین ما به جلو می رویم.

رویداد “DA” یک رویداد آموزشی تجربی برای دختران ۱۶ تا ۲۵ ساله است که با هدف تسریع و حمایت از فعالیت و ارزش آفرینی برای دختران ایرانی راه اندازی شده است.

انتهای پیام