بزرگترین کارخانه اسباب بازی سازی جهان در روسیه به حالت تعلیق درآمدلگو دانمارکی، بزرگ‌ترین تولیدکننده اسباب‌بازی در جهان، اعلام کرد که تمام فعالیت‌های خود در روسیه را برای مدت نامعلومی به حالت تعلیق در می‌آورد و به استخدام کارمندان در مسکو پایان می‌دهد و به همکاری با شرکتی که ۸۱ فروشگاه در روسیه دارد، پایان می‌دهد.

به گزارش ایسنا، سخنگوی لگو گفت: این شرکت تصمیم گرفته است تا به طور نامحدود فعالیت های تجاری در روسیه را به دلیل ناآرامی های گسترده ادامه دهد.

این شرکت در ماه مارس پس از حمله به اوکراین، تحویل به روسیه را متوقف کرد و در ژوئن اعلام کرد که برخی از فروشگاه‌ها را به‌دلیل مشکلات عرضه به طور موقت تعطیل می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، روسیه در اوایل ماه مه، محصولات لگو را به فهرست کالاهایی که می‌توان بدون رضایت مالک وارد کرد، اضافه کرد تا محدودیت‌های درگیری در اوکراین را دور بزند.

بر اساس داده های موجود، سود خالص لگو در روسیه در سال گذشته ۶۳ درصد افزایش یافت و به ۱.۸ میلیارد روبل (۴۲.۲۳ میلیون دلار سنگاپور) رسید.

شرکت‌هایی از جمله نایک و سیسکو در هفته‌های اخیر خروج خود از روسیه را اعلام کرده‌اند و شرکت‌های غربی پس از اعزام نیروهای روسیه به اوکراین در آنچه «عملیات ویژه» نامیده می‌شود، سرعت خروج از روسیه را افزایش دادند.

انتهای پیام