برنزه کردن – یک فعالیت خطرناک

هرگز برنزه کردن را امتحان نکنید. هیچ دلیلی برای نشان دادن بی خطر بودن برنزه کردن وجود ندارد. در واقع، برنزه کردن واقعا مضر است زیرا اشعه های مضر به پوست شما آسیب می رساند. فورا از برنزه شدن خودداری کنید. هر ساله بیش از یک میلیون شهروند در ایالات متحده به سرطان پوست مبتلا می شوند. با وجود این واقعیت، بسیاری از مردم هنوز به طور مرتب از سالن های برنزه کردن بازدید می کنند.

برنزه شدن در اصل نشانه آسیب پوست است. سلول های پوستی که توسط اشعه ماوراء بنفش آسیب دیده اند، رنگدانه ملانین بیشتری ایجاد می کنند و این همان چیزی است که باعث برنزه شدن می شود. این فرآیند به وضوح برای سلامت بدن خطرناک است. قرار گرفتن در معرض نور خورشید که مردم آن را نقطه اصلی برنزه کردن می دانند ارتباط تنگاتنگی با سرطان پوست و پیری زودرس پوست دارد.

بسیاری از خانم ها می خواهند زیبا و جذاب به نظر برسند. یکی از راه هایی که آنها فکر می کنند نقش مهمی در زیبایی پوست دارند، برنزه کردن پوست است. علاوه بر این، برنزه شدن از نظر زیبایی چشم نواز و به عنوان یک نشانه بیرونی از سلامت خوب دیده می شود.

برنزه کردن واقعا مضر است. قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش معمولاً برای قهوه ای نشان دادن پوست استفاده می شود، اما اثرات قرار گرفتن در معرض آن می تواند باعث سرطان پوست شود. علاوه بر این، استفاده از برنزه کردن داخل خانه به صورت کوتاه مدت معمولا باعث گزگز و خشکی پوست می شود در حالی که استفاده طولانی مدت باعث افتادگی و چین و چروک پوست می شود.

بسیاری از مردم فکر می کنند که غرفه های برنزه کننده از برنزه شدن در برابر نور خورشید خطر کمتری دارند. من واقعیت را به شما می دهم. اشعه‌های UVA که از منابع نور فرابنفش در سالن‌های برنزه‌سازی تولید می‌شوند، دو تا سه برابر بیشتر از اشعه‌های UVA از خورشید هستند. مسئول پیری زودرس و سرطان پوست است.

علاوه بر این، برنزه کردن واقعاً خطرناک است زیرا می تواند به سیستم ایمنی و چشم ها آسیب برساند. خطر ابتلا به بیماری های ویروسی و سرطان چشم را افزایش می دهد. بنابراین، برای سلامتی خود، برنزه کردن را متوقف کنید!

سریعترین رژیم لاغری