برنامه‌های دولت براساس ایجاد امید در جامعه تدوین شده استایسنا/لرستان نماینده ولی‌فقیه در لرستان لبا بیان اینکه استان لرستان به لحاظ تورم، بیکاری، تعطیلی صنایع و کارخانه‌ها در وضعیت خاصی است که نیازمند همدلی و خردجمعی و کار مضاعف هستیم، گفت: دولت برنامه‌های خود را بر اساس مردمی بودن، عدالت‌ورزی، فسادستیزی، احیای اعتماد مردم، ایجاد امید در بین مردم، انسجام و وحدت در درون مجموعه قوه مجریه و هماهنگی با دیگر قوا تدوین کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در جلسه شورای اداری لرستان در سخنانی با بیان اینکه همه ما به ویژه دیوان محاسبات در مراکز مهمی مشغول خدمت‌گذاری هستیم، اظهار کرد: خداوند توفیق داده که در این مقطع از زمان این خدمت‌گذاری متوجه ما باشد، در مقطعی که در تاریخ ایران در هیچ برهه‌ای مورد توجه افکار عمومی و جهان واقع نشده است.

وی با بیان اینکه در این مقطع، ایران اسلامی به برکت راه نورانی امام راحل(ره)، مقام معظم رهبری، جانفشانی مردم و مجاهدت شهدا و… مورد توجه افکار عمومی جهان است، اضافه کرد: در هیچ مقطعی به مانند الان ایران بر معادلات جهانی این چنین تأثیرگذار نبوده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به نقش مؤثر ایران اسلامی بر مسائل سیاسی، جهانی و رویدادهایی که در جهان به وقوع می‌پیوندد و اینکه همه ما هم به نحوی در این حرکت مهم وظایفی را بر دوش داریم، ادامه داد: در مقطعی مسئولیت پذیرفته‌ایم که مقطع حساس و خاصی است.

شاهرخی اضافه کرد: کشور و استان ما به لحاظ تورم، عدم رونق مطلوب کسب و کار، بیکاری، تعطیلی صنایع و کارخانه‌ها، در وضعیت خاصی است، ولی می‌توان با همدلی، خرد جمعی، تعاون، کار شبانه‌روزی و عملیاتی کردن آنچه که مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور تأکید کرده‌اند از مشکلات عبور کرد.

وی گفت: این دولت هم برنامه‌های خودش را بر اساس مردمی بودن، عدالت‌ورزی، فسادستیزی، احیای اعتماد مردم، ایجاد امید در بین مردم به ویژه جوانان، انسجام و وحدت در درون مجموعه قوه مجریه در کلان و استان، هماهنگی با دیگر قوا در کلان و استان تدوین کرده و می‌شود از مشکلات عبور کرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر اینکه در میان مردم باشیم، با مردم باشیم، اظهار کرد: برای بودن در بین مردم باید فرصتی را اختصاص داد، کاری کنیم که پس از چهار سال و اتمام مأموریت مردم به گونه‌ای باشند که برای رفتن ما دل تنگ باشند، به گونه‌ای نشود که روزشماری کنند که این مسئول و دولت کی عمرش به اتمام می‌رسد؟ در رابطه با بعضی دولت‌ها شاهد چنین روز شماری بودیم.

حجت‌الاسلام شاهرخی با بیان اینکه به گونه‌ای عمل کنیم که مبتلای به چنین نگاهی نشویم، گفت: دیوان محاسبات در سمت و سو و جهت دادن در این مسیر می‌تواند نقش مهمی داشته باشد.

وی گفت: سازمان بازرسی قوه قضائیه، سازمان‌های بازرسی درون ادارات، حراست‌ها و… که کارهای نظارتی انجام می‌دهند می‌توانند به گونه‌ای عمل کنند که نهایتاً بتوانیم بر مشکلات فائق آییم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه همیشه این مد نظر ما باشد و بدانیم باید پاسخگوی اعمال خود باشیم، افزود: وقت خود و وقت استان را به امور حاشیه‌ای نسپاریم، اتفاقاتی که باعث می‌شود مردم، نیروهای متدین، مذهبی، انقلابی و… از ما فاصله بگیرند را انجام ندهیم و وقت خود را با این امر تلف نکنیم.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: مراسم‌هایی در طول این سالیان بوده، یا استان ما میزبان یا مهمان بوده که هیچ تأثیری در رشد اقتصادی، پیشرفت و ارتقای فرهنگی و دینی این استان نداشته است، در موقعیتی که ما نیاز به همدلی، اتحاد و وحدت داریم، همه اقوام نسبت به حیا و عفت متعهد هستند، امور را به گونه‌ای تدبیر نکنیم که نتوانیم رویدادها و اتفاقات را تدبیر کنیم، آن هم در دولت انقلابی که پایبند به آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی و دینی است.

وی ادامه داد: همه ما خودمان را موظفم می‌دانیم در کنار مردم باشیم، همان‌طور که مقام معظم رهبری هم فرمودند از دولت حمایت کنیم، حمایت، هدایت، نظارت، نقد منصفانه همراه با پیشنهادات از وظایف جامعه روحانیت، ائمه جمعه، نمایندگان ولی فقیه است، همان توصیه‌هایی که مقام معظم رهبری فرمودند.

انتهای پیام