برخی از مشاهدات برای اینکه مردم بدانند چه موقع پرخوری می کنند

· غذا باید در حین خوردن طعم مطبوعی داشته باشد، اما بعد از آن نباید مزه دار شود. اگر این کار را کرد، نشانه سوء هاضمه به دنبال پرخوری است، یا نشان دهنده ترکیب نامناسب یا پخت بسیار بد است. احتمالاً غذا زمانی گرفته شده است که تمایلی به آن وجود نداشته است که همیشه یک اشتباه است. شاید غذاهای زیادی در وعده غذایی ترکیب شده باشد، یا ممکن است به اندازه کافی آماده نشده باشد. به طور کلی به دلیل پرخوری است. میوه ها و سایر غذاهای مختلف که اغلب تکرار می شوند، وقتی به درستی تهیه شده و در حد اعتدال مصرف شوند، این کار را انجام نمی دهند.

· فوران گاز و گاز در روده ها نشانه پرخوری است. غذای بیشتری نسبت به چیزی که قابل هضم باشد مصرف می شود. بخشی از آن تخمیر می شود و گاز محصول تخمیر است. مقدار بسیار کمی گاز در دستگاه گوارش طبیعی است، اما هنگامی که در روده آروغ یا خروش گاز وجود دارد، این نشانه سوء هاضمه است که ممکن است آنقدر خفیف باشد که فرد از آن آگاه نباشد یا ممکن است آنقدر بد باشد که بتواند به چیز دیگری فکر کند. هنگامی که گاز زیادی تشکیل می شود، همیشه لازم است که مصرف غذا کاهش یابد و به جویدن تمام مواد غذایی حاوی نشاسته توجه ویژه ای شود. نشاسته در یک محیط قلیایی هضم می شود و اگر با اسید زیاد توسط کسانی که قدرت هضم آنها ضعیف است مصرف شود، به جای هضم، تخمیر حاصل می شود.

· افراد هرگز نباید به اندازه کافی غذا بخورند تا احساس سستی را تجربه کنند. آنها باید قبل از سیر شدن غذا را ترک کنند. اگر میل به خواب بعد از غذا وجود داشته باشد، غذای زیادی خورده شده است. هنگامی که بعد از غذا خواب آلودگی ما را فرا می گیرد، آنقدر غذا خورده ایم که اندام های گوارشی به خون زیادی نیاز دارند که به اندازه کافی برای مغز باقی نمی ماند. اندام‌های گوارشی مقدار مورد نیاز خون را به خود اختصاص می‌دهند و مغز وقتی از تامین طبیعی اکسیژن و تغذیه محروم می‌شود، از انجام بهترین کار خودداری می‌کند.

· پوست گل آلود، احتمالاً آکنه شده، یکی دیگر از علائم پرخوری است. این نشان می دهد که مصرف غذا به قدری زیاد است که بدن سعی می کند مقدار زیادی از مواد جامد را از طریق پوست دفع کند که به این دلیل و حالت بیش از حد اسیدی سیستم تحریک می شود و سپس التهاب ایجاد می شود. بسیاری از اشکال اگزما و برخی دیگر از بیماری های پوستی بزرگ ناشی از اختلالات معده و تغذیه بیش از حد است. توانایی دفع پوست محدودیتی دارد و زمانی که از آن فراتر رود، بیماری پوستی ایجاد می شود.

چشم های کدر و رنگ مایل به سبز سفیدی چشم ها به اختلالات گوارشی ناشی از عرضه بیش از حد غذا اشاره دارد. رنگ سبز از صفرایی می آید که در هنگام کار بیش از حد کبد وارد خون می شود. هیچ گاه مالیات بر کبد اضافه نمی شود مگر اینکه مصرف غذا بیش از حد باشد.

· کسی که خیلی سریع یا زیاد غذا می خورد نمی داند لذت واقعی از غذا چیست. زیاده روی در غذا خوردن باعث مسمومیت غذایی می شود و مسمومیت غذایی تمام حواس خاص را از بین می برد. برای داشتن چشایی، بویایی، شنوایی و بینایی طبیعی باید از طریق و از طریق تمیز بود، و کسانی که بیش از ظرفیت با غذا تغذیه می شوند، از نظر درونی تمیز نیستند.

· اگر نتایج بد به دنبال یک وعده غذایی باشد، در آخرین وعده غذایی یا قبل از آن پرخوری وجود داشته است. جویدن کم معمولاً با پرخوری همراه است و باعث دردسر بیشتر می شود. کسانی که به طور کامل جویدن را انجام می دهند، معمولاً در مصرف مواد غذایی کاملاً معتدل هستند.

· افرادی که هفت یا هشت ساعت می خوابند و با احساس شادابی از خواب بیدار می شوند، از خوردن بیش از حد غذا رنج می برند. یک فرد مسموم غذایی نمی تواند به درستی استراحت کند. برای داشتن خوابی شیرین و احساس بهبودی، داشتن خون پاک و دستگاه گوارشی شیرین ضروری است.

· بسیاری از مردم به خصوص زنان می گویند که اگر یک وعده غذایی را از دست بدهند یا دیرتر از حد معمول آن را بخورند، از سردرد رنج می برند، این نشان می دهد که تغذیه اشتباه است، معمولاً بیش از حد سخاوتمندانه و اغلب تحریک کننده است. یک فرد عادی می تواند ده وعده غذایی را بدون نشانه ای از سردرد از دست بدهد.

سریعترین رژیم لاغری