برخورد سریع و قاطع دستگاه قضا با التهاب در شریان اقتصادی جامعهایسنا/گیلان امام جمعه رشت، از دستگاه قضا خواست نسبت به افرادی که شریان اقتصادی جامعه را ملتهب می کنند برخورد سریع و قاطع داشته باشد و گفت: از دولتمردان می خواهیم نظارت های میدانی خود را تقویت کنند تا توزیع عادلانه یارانه اجرایی شود و اقشار آسیب پذیر امید پیدا کنند.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، با اشاره به آغاز اصلاح نظام پرداخت یارانه ها از سوی دولت سیزدهم، گفت: دولت های گذشته در اصلاح نظام پرداخت یارانه ها اقدام در خور نکردند و تاثیری که باید داشته باشد، را شاهد نبودیم.

وی به عدم خطرپذیری برخی از مسئولان در معادلات اقتصادی کشور اشاره و بیان کرد: بخشی از آسیب های جامعه ما ناشی از برخی مدیران و مسئولان است، زیرا می ترسند مردم دیگر به آنها رای ندهند.

امام جمعه رشت، جسارت دولت سیزدهم در اصلاح نظام پرداخت یارانه ها را نشان دهنده شجاعت دولتمردان دانست و خاطرنشان کرد: رفع موانع توسعه با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی ماموریت دولت است.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با بیان اینکه باید تلاش کنیم شعار «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» محقق و اثرگذار شود، اظهار کرد: ارز ترجیحی یا یارانه غیرهوشمند یکی از موانع اجرای برنامه های اقتصادی دولت است.

وی رفع مشکلات اقتصادی را نیازمند نظارت دقیق دانست و ادامه داد: دولت های گذشته برای واردات کالاهای اساسی به برخی افراد ارز ترجیحی پرداخت کردند، اما کالاهای وارد شده با نرخ آزاد در بازار به فروش می رسید.

آیت الله فلاحتی از دستگاه قضا خواست نسبت به افرادی که شریان اقتصادی جامعه را ملتهب می کنند برخورد سریع و قاطع داشته باشد، گفت: مفسدان اقتصادی در دنیا با اشد مجازات مواجه می شوند و لذا باید براساس دستورات شرع اسلام برای افرادی که در بازار فساد می کنند، مجازات تعیین کنیم.

وی با اشاره به تلاش دشمنان داخلی و خارجی برای ضربه زدن به دولت و بی اثر کردن اقدامات اصلاحی پیش رو، اضافه کرد: از دولتمردان می خواهیم نظارت های میدانی خود را تقویت کنند تا توزیع عادلانه یارانه اجرایی شود و اقشار آسیب پذیر امید پیدا کنند.

امام جمعه رشت، نظارت جدی و میدانی را اقدام نخست دولت برای اصلاح ساختار یارانه ها دانست و افزود: متولیان امر باید نظارت بر بازار را جدی بگیرند.

وی بخش های بیمار کشور در عرصه های مختلف فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی را نیازمند درمان دانست و عنوان کرد: امروز نظام بانکی و نظام مالیاتی و نظام بودجه ای ما نیز باید اصلاح دارد تا فضای کسب و کار و تولید و اشتغال در کشور رونق بگیرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، توسعه مبادلات تجاری و بازرگانی با همسایگان را مهم دانست و خاطرنشان کرد: باید اقتصاد را از وابستگی به نفت خارج کنیم و طبق فرموده رهبر انقلاب به سمت دانش بنیانی برویم.

وی در ادامه از پسماند به عنوان فاجعه ملی یاد کرد و گفت: اگر مسئولان در دولت های گذشته فکری برای پسماند گیلان می کردند، امروز با این فاجعه مواجه نبودیم لذا اکنون باید پسماند به عنوان اولویت گیلان در دستور کار قرار گیرد.

آیت الله فلاحتی، با اشاره به رتبه پایین گیلان در زیرساخت های سلامت و بهداشت و درمان، یادآور شد: امیدواریم دولت عقب ماندگی های گذشته را جبران کند و به بیمارستان های گیلان برسد.

وی با بیان اینکه ۲۷ اردیبهشت مصادف با رحلت آیت الله بهجت فومنی(ره) است، تصریح کرد: آیت الله بهجت دریایی از معرفت و سرشار از نور و عرفان بود که از مرجعیت علمی ایشان باید بهره بیشتری برده شود.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری