برخورد جدی پلیس با آلودگی صوتی در شهر کرمان 


برخورد جدی پلیس با آلودگی صوتی در شهر کرمان 

ایسنا/کرمان رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان از اجرای طرح امنیت اجتماعی و،برخورد با آلودگی صوتی و رانندگان مزاحم در سطح شهر کرمان خبر داد. 

سرهنگ اسماعیل خوشوقت اظهار کرد: پلیس راهور استان در خط مقدم جلوگیری از هرگونه حرمت شکنی در شهر قرار دارد و با هرگونه ناهنجاری اجتماعی و اخلاقی در حوزه قوانین و مقررات ترافیکی برخورد می کند. 
وی افزود: در پی نارضایتی شهروندان گرامی از آلودگی صوتی  برخی از خودروها در معابر شهر کرمان ، پلیس راهنمایی و رانندگی با  طرح ریزی عملیات ترافیکی و هماهنگی با مراجع قضائی ،  طرح امنیت اجتماعی به منظور برخورد با مزاحمت و آلودگی صوتی را آغاز و خودرو رانندگانی که با ایجاد مزاحمت ، آلودگی صوتی و پخش موسیقی و… موجب سلب آرامش و آسایش شهروندان شده بودند را توقیف و روانه پارکینگ کرد .
سرهنگ ” خوشوقت” با اشاره به اینکه برخورد با ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی از مطالبات مردم است، اظهار داشت: این طرح بازخورد بسیار خوبی داشته و همشهریان مراتب قدردانی خود را از پلیس ابراز داشته اند و همچنین در بعد اصلاح رفتار رانندگان پر خطر نیز شاهد تاثیرات قابل قبولی بوده ایم. 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بیان داشت:طبق ماده ۱۶۳ آیین نامه راهنمایی و رانندگی نصب بوق های شیپوری و بطور کلی هر نوع وسیله اخباری صوتی با صدای ناهنجار و غیرعادی و همچنین زدن بوق های ممتد یا غیر ضروری یا مکرر در محل هایی که این عمل به وسیله علامتی منع شده باشد ممنوع است.
وی   گفت:طبق ماده ۱۸۸ آیین نامه راهنمایی و رانندگی نصب هر نوع علایم یا پلاک های متفرقه، پرچم، آگهی، عکس و نوشتن عبارات و ترسیم نقوش روی شیشه یا بدنه داخل وسایل نقلیه بدون اجازه نیروی انتظامی ممنوع است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان در پایان از رانندگان خواست از ارتکاب تخلفات نابهنجار که باعث سلب آرامش دیگران می شود خودداری کنند.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری