باقری: چاقو به استخوان خورد/ شاید وزارتخانه و کمیته از شرایط وزنه برداری راضی باشند!مربی اسبق تیم ملی وزنه برداری ایران گفت: بارها مشکلات وزنه برداری را به وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک اعلام کرده ایم اما عدم واکنش نشان می دهد که آنها از شرایط فعلی راضی هستند.

کوروش باقری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران، با بیان اینکه وزنه برداران به دلیل شرایط نامساعد اردوی تیم ملی را ترک کرده اند، اظهار کرد: هیچ ورزشکاری دوست ندارد اردوی تیم ملی را ترک کند اما وقتی انتظار داریم یک ورزشکار قهرمان شود همچنین انتظار دارد که امکانات اولیه مانند تغذیه، مکمل، مسکن مناسب و … در اختیار او قرار گیرد. وضعیت به گونه ای بود که دیگر طاقت نیاوردند و چاقویی در استخوانشان بود، چنین تصمیمی گرفته شد.

وی افزود: پس باید اساساً فکر کنیم و اگر نمی توانند امکاناتی را فراهم کنند، نباید هیچ توقعی از این رشته داشته باشند و ۲۰ روز یا یک ماه مانده به مسابقات کمپ را ترک کنند و هیچ کس از گرفتن امتیاز تعجب نکند. مدال.»

* مرادی این کار را با چکش انجام داد

باقری درباره اظهارات رئیس فدراسیون مبنی بر اینکه وزنه برداران نباید توقع هتل پنج ستاره داشته باشند، تصریح کرد: او در چهار پنج سال گذشته با تهدید و ضربه چکش به کار خود ادامه داده و این نگرش در ایران نهادینه شده است. رفتار او. ورزش قهرمانی و حرفه ای اولین چیزی که به شما یاد می دهد عزت نفس است اما رئیس فدراسیون به فکر عزت نفس، قهرمانی و شخصیت وزنه برداری حرفه ای نبود. او حتی با آن جمله وزنه بردار را تحقیر کرد.

* اگر شرایط لازم را نداشتند، انتظار مدال نداشته باشید

سرمربی سابق تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال که کی فکر می‌کند وزنه‌بردارانی که سوء تغذیه دارند می‌توانند روزی سه جلسه تمرینی انجام دهند؟ وی گفت: شاید یکی از دلایل آسیب‌های فراوانی که در یکی دو سال اخیر به وجود آمده این باشد که استرس تمرینات زیاد بوده است، اما وضعیت تغذیه و مکمل‌ها خوب نبوده است و باید تمرینات متناسب با آنها انجام شود. اگر شرایط وزنه برداری واقعاً فراهم نباشد، حتی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم انتظار وزنه بردار را نداشت. وضعیت در سایر زمینه ها

* اگر علی می خواهد خوب باشد، یک یادداشت به او بدهید که همه ورزش ها از حضور او استفاده می کنند

قهرمان اسبق جهان گفت: وزارت ورزش و کمیته المپیک هنوز واکنشی به رویدادهای وزنه برداری نشان نداده اند. اما به این باور رسیدیم که کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش تعاملی ندارند، یعنی از شرایط فعلی وزنه برداری راضی هستند! علی مرادی ۲۰ سال است که وزنه برداری می کند و حالا باید اسمش را سحران گذاشت.

وی افزود: این موضوع ذهن من را درگیر کرده بود که اگر مرادی خوب است چرا این مسئولیت را به او نمی دهند که ورزش ایران از حضور او بهره ببرد. امیدوارم همه چیز به خوبی تمام شود. وزنه برداری روزهای خوشی خواهد داشت اما یک بار دیگر اطمینان می دهم که اگر وزارت ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک به علی مرادی اعتقاد داشته باشد، حیف است که او فقط از وزنه برداری استفاده کند.

* احتمال آوردن افراد دیگری به کمپ وجود دارد

وی در پاسخ به این سوال که ممکن است فدراسیون به جای تعامل و بهبود شرایط تصمیم به جدایی از وزنه برداران بگیرد؟ وی افزود: با اطلاعی که از رئیس فدراسیون دارم این احتمال وجود دارد که از افراد دیگری دعوت کند و بگوید اردوی تیم ملی برپا شده است. من فکر می کنم خواسته های وزنه برداران غیرمنطقی نیست و اگر فدراسیون آنها را غیرمنطقی می داند، بیایید پاسخ دهید چرا مطالبات آنها غیرمنطقی است. این احتمال وجود دارد که فدراسیون بخواهد پشت سر این عزیزان افراد دیگری را دعوت کند و سرمربی دیگری را تعیین کند، زیرا برای علی مرادی وزنه برداری مهم نیست و او فقط می خواهد ظاهری را حفظ کند که اردوی تیم ملی همچنان وجود دارد. وزنه برداری وضعیت نامناسبی دارد و حتی استان ها هم در وضعیت نامناسبی قرار دارند و معتقدم اگر این روند ادامه پیدا کند، مرگ وزنه برداری اتفاق می افتد و چند سال دیگر در ایران درجه سه می شود.

انتهای پیام