“باغمزار لطفی” پاتوق بزرگ فرهنگی هنری کشور می‌شود/ استاد لطفی همواره جریان‌ساز بودایسنا/گلستان نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: راه اندازی و تکمیل باغمزار “محمدرضا لطفی” می تواند به پاتوق بزرگ فرهنگی و هنری در سطح کشور تبدیل شود.

غلامرضا منتظری شامگاه چهارشنبه در هشتمین یادمان کوچه محمدرضا لطفی استاد شهیر موسیقی ایران در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد اظهار کرد: برگزاری چنین یادمان‌های مجلسی‌ برای تذکر است، امروز با تفکر و تأمل و مشاهده این جمعیت مشتاق به این مهم دست می یابیم که از استاد لطفی نامی نیکو بر جای مانده است و برای درک بیشتر این هنرمند باید با جدیت تمام ژرف اندیش باشیم.

وی به تواضع و فروتنی استاد لطفی اشاره کرد و گفت: استاد لطفی مانند یک آب راکت نبود، او همواره جریان‌سازی کرد برای همین است که آثارش همچنان باقی مانده و زنده و پویا است.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مرحوم استاد لطفی همواره در حال رویش بود، بیان کرد: آثار موسیقیایی بر جای مانده این هنرمند فقید آهنگ فطرت او بود، در حالی که روح استاد لطفی از قفس دنیا کوچ کرد اما نام و یاد او همواره زنده است.

منتظری با بیان اینکه راه اندازی و تکمیل باغمزار محمدرضا لطفی می تواند به پاتوق بزرگ فرهنگی و هنری در سطح کشور تبدیل شود، یادآور شد: برای تحقق این مهم خودم پیش قدم خواهم شد و مبلغ ۱۰ میلیارد ریال را اهداء می کنم، بنده برای محقق شدن “نشان لطفی” از هیچ کوششی فروگذار نخواهم کرد.
انتهای پیام