بازار کرمانشاه شرایط آرامی دارد/ کمبودی در عرضه کالاهای اساسی نیستایسنا/کرمانشاه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: بازار کرمانشاه نسبت به بسیاری از استانها شرایط آرامی را پشت سر می گذراند.

محسن دارابی در نشست ستاد تنظیم بازار استان که امروز(۲۱ اردیبهشت) با حضور دادستان در محل دادسرای کرمانشاه برگزار شد، بااشاره به تصمیم دولت برای حذف ارز ترجیحی، اظهار کرد: باتوجه به اعلام این تصمیم، عده ای سودجو در تلاش برای گران کردن و احتکار کالاهای اساسی مردم در چنین شرایطی هستند. براین مبنا طی هفته گذشته تمرکز اصلی خود را روی بازرسی و نظارت بر بازار تهیه، توزیع و عرضه کالاهای اساسی در استان قرار دادیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با تاکید براینکه در حال حاضر چهار دستگاه اجرایی در استان روی بازرسی و نظارت کالاهای اساسی کار می کنند، عنوان کرد: در سطح شهرک های صنعتی استان انبارهای مخفی وجود دارد که با همکاری نهادهای امنیتی بدنبال شناسایی و کشف کالاهای احتکار شده در آنها هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۱ تیم نظارتی از ۸ صبح تا ۸ شب در سطح استان مستقر هستند، گفت: تنها طی روز گذشته(سه شنبه) ۴۲۳۰ فقره بازرسی داشتیم که منجر به تشکیل ۳۱۳ پرونده و پلمب یازده محل شد.

دارابی خاطرنشان کرد: باتوجه به اقدامات انجام شده، بازار کرمانشاه نسبت به سایر استان ها شرایط مناسبی را دارد و از هر اتحادیه ای خواسته ایم تا روی صنف خود نظارت داشته باشد.

حاشیه امن مفسدان اقتصادی در استان شکسته شد

در ادامه این نشست، عبدالوحید محمدی مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه نیز طی سخنانی اظهار کرد: حذف ارز ترجیحی هرچند که سختی هایی خواهد داشت، اما محاسن خوبی بدنبال دارد.

وی خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم شجاعت به خرج داده که این اصلاحات اقتصادی و جراحی اقتصادی را در سال اول دولت به اجرا گذاشته، بنابراین باید الزامات آن را برای مردم تبیین کنیم‌.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه ادامه داد: از سال گذشته که زمزمه های اجرای این طرح بود، “کمیته اقدام مشترک” را که دستورالعملی از کشور بود در استان تشکیل دادیم که در آن دستگاه های اجرایی و نظارتی به همراه دستگاه قضایی حضور داشتند.

وی اعلام کرد: همکاری هایی که بین این دستگاه ها برای مقابله با گران فروشی و احتکار طی این مدت وجود داشته بی سابقه بوده و خط قرمزها و حاشیه های امن برای بسیاری از مفسدان اقتصادی در استان شکسته شد.

محمدی نتیجه این اقدامات را کنترل تورم استان دانست و گفت: در بهار سال گذشته کرمانشاه اولین استان کشور در بحث بالا بودن نرخ تورم بود و اکنون به رتبه ۲۵ رسیده است.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری