باخریز رتبه دوم واکسیناسیون در خراسان رضوی را کسب کرد



ایسنا/ خراسان رضوی فرماندار باخرز گفت: این شهرستان با توجه به استقبال شهروندان از واکسن کرونا، موفق شد با ۸۸.۴۹ درصد در نوبت اول واکسیناسیون مقام دوم را در استان خراسان رضوی به خود اختصاص دهد.

عباس حسن نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، گفت: از ابتدای طرح واکسیناسیون برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی خدمات به شهروندان ارائه شده است و تاکنون ۵۳.۲۹ درصد از جمعیت طی ۵ سال در این شهر واکسن کرونا دارد.”

وی افزود: کل جمعیت هدف طی پنج سال در این شهرستان ۵۲ هزار و ۶۸ نفر است که ۸۸.۴۹ درصد نوبت اول، ۷۶.۵۶ درصد نوبت دوم و ۵۳.۲۹ درصد نوبت سوم واکسن کرونا دریافت کردند.

حسن نژاد تصریح کرد: در این مدت مادران باردار به دلیل حساسیت وضعیت جسمانی و شرایط فرزندانشان با آموزش جامع ۹۶.۰۷ درصد نوبت اول، ۹۰.۳۹ درصد نوبت دوم و ۶۰.۷۰ درصد در طرح واکسیناسیون شرکت کردند. از نوبت سوم واکسینه شدند.”

فرماندار باخریز تصریح کرد: تاکنون ۹۳.۴۵ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۷ ساله این شهرستان نوبت اول و ۸۴.۹۲ نوبت دوم، ۶۲.۱۲ درصد از جمعیت ۹ تا ۱۱ ساله نوبت اول و ۳۶.۲۹ درصد نوبت دوم دریافت می کنند. ۳۷.۵۸ درصد از کودکان ۵ تا ۸ ساله دوز اول و ۱۷.۲۷ درصد از دوز دوم واکسن کرونا را دریافت می کنند.

وی با تاکید بر واکسیناسیون علیه شیوع ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: در حال حاضر از شدت بیماری کاسته شده است، اما بازگشت به حالت عادی برای شهروندان عادی نیست و هرگونه پیشگیری از شیوع این ویروس، ریشه کنی آن محسوب می شود. بیماری.”

نماینده عالی دولت در این شهرستان گفت: هنوز تعدادی از جمعیت هدف هستند که هیچ وقت واکسن کرونا دریافت نکردند، لطفاً برای حفظ سلامت خود و آن‌ها مراکز درمانی و واکسیناسیون شهرستان را بررسی کنید. اطراف آنها

انتهای پیام