ایجاد پردیس دانشگاهی روستایی در دستور کار بسیج سازندگی قزویناسنا / قزوین مسئول سازمان بسیج سازندگی ولایت صاحب العمار (علیه السلام) قزوین گفت: چند سالی است که در استانداری قزوین با عنوان پردیس روستایی مطالعاتی انجام می شود و بر اساس توانمندی هایی که دارند، برخی از روستاها. به عنوان مطالعات پایلوت در نظر گرفته شده و روستاهای مستعد تولید در محیط آنها شناسایی می شوند.

سرهنگ امیرعلی حسینیانی امروز اول شهریور ماه در جلسه تخصصی کارگروه اقتصاد مقاومتی بسیج سازندجی که در سالن همایش های شهید حسن پور امام حسن مجتبی علیه السلام برگزار شد. وی) در قزوین با اشاره به اهمیت نقش رسانه ها در انتشار اخبار فعالیت تشکل ها گفت: از جمله مأموریت هایی که بیش از یک دهه از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان راهبرد سال ابلاغ شده است، موضوع اقتصاد مقاومتی، تولید، بهره برداری. و زندگی کردن و امسال او را با این شعار مسائل معرفتی آغشته کنید.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه باید جایگاه کشور را در مسابقات بین المللی تثبیت کنیم، در فعالیت های خود نیازمند اکسیر دانش هستیم و استان قزوین یکی از استان های فعال در صنعت و کشاورزی کشور است و جزو اولین هاست. استان هایی که در آن یک شهر صنعتی ایجاد شده و امروزه با ۴۰۰۰ واحد تولیدی دولتی و خصوصی کوچک و بزرگ، آدرس آن در کشور است.

این مسئول خاطرنشان کرد: وظیفه محوله از سوی مقام معظم رهبری برای جهادگران عرصه اقتصاد مقاومتی این است که بتوانند مردم عزیز کشور را در روستاهای کشور و حاشیه شهرها و مناطق کوچک توانمند کرده و ایجاد کنند. سازمانی در زمینه تولید و اشتغال. اقتصاد مقاومتی.

وی گفت: هر نهادی که ورود خوبی در این زمینه داشته باشد شاهد نتایج مثبت بوده ایم. امروز صندوق های حمایتی دولت به اشتغال زایی کمک می کند، ثمره آن را بر سر سفره مردم و در تولید مواد غذایی، صنایع دستی و پوشاک دیده ایم و امروز تسهیلگران ما با این نهاد به عزیزان خدمات ارائه می کنند.

حسینانی افزود: چندین سال پیش مطالعاتی در استان قزوین تحت عنوان پردیس روستایی انجام شد و بر اساس توانمندی های آن، روستاهایی به عنوان مطالعات پایلوت توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اداره کل امور روستایی، اداره کل روستایی انتخاب شدند. تعاون، کار، رفاه اجتماعی، استان و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی. استان مورد توجه قرار گرفت و روستاهای در معرض تولید در محیط خود شناسایی و زمین ارزان و گاه رایگان در اختیار روستاییان یا سرمایه گذاران ساکن این روستاها و به دنبال مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها قرار گرفت.

وی در ادامه بیان کرد: اگر بتوانیم پردیس دانشگاهی در کشور ایجاد کنیم، پول خوب قیرزل می تواند به این دانشگاه ها کمک کند. در عین حال قصد داریم ظرفیت اعتبارات را به مقادیر بسیج سازندگی اضافه کنیم، اگر می خواهیم این اعتبارات پایدار باشد باید این اعتبارات به تعاونی های چندمنظوره روستایی منتقل شود.

این مقام مسئول در سازمان بسیج نظامی صاحب الامار (عج) منطقه قزوین افزود: نکته بعدی توجه به نفوذ ذی نفعانی است که طرح ها را ارائه می دهند اما در میانه راه از ظرفیت این اعتبارات سوء استفاده می کنند. از آنجایی که شکل این صندوق ها ممکن است توانایی مدیریت آنها را نداشته باشد، در معرض سوء استفاده و آسیب قرار می گیرند، بنابراین در تعیین اعضای صندوق دقت بیشتری لازم است.

وی بیان کرد: در بحث تحقق راهبرد شعار سال تلاش می کنیم بر اساس دانش مسائل را درک کنیم و نخبگانی در سطح شهر و روستا داریم که در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی حرفی برای گفتن دارند. و بسته بندی، تولید و امید به همکاری با این نخبگان می توان بهره وری را در کیفیت و کمیت محصولات ایجاد کرد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی ولایت صاحب العمار (علیه السلام) قزوین گفت: تفاهم نامه هایی را با مجتمع علم و فناوری منعقد کرده ایم و بسیج علمی پژوهشی در فرمانداری و شهرستان های استانداری به منظور انجام این امر از انرژی آنها بهره برداری کنند. سال گذشته با ۳۰۰ نخبه و کارآفرین در اقتصاد مقاومتی همکاری داشتیم.

سرهنگ حسینی در پایان گفت: در ایام کرونا آسیب های جدی به ماهیت صندوق ها وارد شد اما خدمات ارزنده ای در استانداری قزوین به مبتلایان کرونا در زمینه وام های درمانی، وام معیشت و وام بدون قید و شرط ارائه شد. و ۵۲۰ میلیارد تومان مساعدت دینی در سطح شهرستان از سال ۹۹ تاکنون انجام شده است که این اعتبارات نقش مهمی در این راستا داشته است.

انتهای پیام