ایجاد فضای مناسب یکی از راه های انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان استاسنا / همدان فرمانده تیپ تویسرکان ضمن تبریک چهل و سومین سالگرد بسیج مصطفی گفت: ایجاد فضای مناسب در مناسبت های مختلف یکی از مهم ترین عوامل انتقال فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت به نسل های بعد از انقلاب است.

کامران کریمی روز شنبه ۷ آبان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) در ۱۴ آذر ماه ۵۸ دستور تشکیل بسیج در صف را صادر کردند و به همین دلیل از ۸ آبان ماه سال جاری تشکیل شد. تا ۱۵ آبان، هفته بسیج بود. اسمش … همه ساله در این ایام برنامه هایی مطابق این هفته برگزار می شود.

و گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانیه دوم انقلاب هفت موضوع را سرلوحه کار خود قرار دادند و ششمین موضوع عزت ملی و مرزبندی با دشمن و در راستای تحقق این امر است. این دستور بلافاصله توسط سپاه پاسداران تهیه شد. سندی با عنوان سند راهبردی اعتلای بسیج و مقام معظم رهبری بر روی این سند نوشته شده بود که بر اساس این سند بزرگداشت وقایع ملی و مذهبی و بر همین اساس برنامه های هفته بسیج در دستور کار قرار گرفته است. نسبت به سال های گذشته در سطح سیتی قوی تر و جسورتر خواهند بود.

کریمی خاطرنشان کرد: برای هفته بسیج امسال بیش از ۲۰۰ برنامه متنوع در حوزه های مختلف در نظر گرفته ایم که بیشتر آنها در حوزه تبیین جهاد، محرومیت زدایی و خدمات رسانی به مردم شهرستان است.

فرمانده سپاه تویسرکان پیشنهاد کرد: آذین بندی شهر، استفاده از جملات محوری امام در سربرگ سخنرانی های اداری این هفته، ارسال پیام تبریک به مناسبت هفته بسیج، برپایی یادمان شهدا در حوزه های مقاومت و دیدار با خانواده شهدا شهدای بزرگوار، رزمندگان و ایثارگران.. نشست های بصیرتی با حضور ۳۰ ​​تن از مدیران سیاسی که از یک ماه پیش در سطح مدارس و دانشگاه ها شروع به کار کردند و پاسخگوی سوالات دانشجویان و دانش آموزان بودند، برگزار شد و با قدرت بیشتری در طول سال جاری برگزار خواهد شد. هفته بسیج از جمله برنامه های این هفته که در حوزه جهاد تبیین شده است.

کریمی افزود: بازدید از مشاغلی که در سال گذشته از محل اعتبارات اقتصاد مقاومتی با هزینه بیش از پنج میلیارد تومان برای ایجاد فرصت های شغلی به جوانان جویای کار در شهرستان اعطا شده بود همچنان ادامه دارد و مبالغ بیشتری در این شهرستان پرداخت می شود. فاز دوم

و ادامه داد: همچنین از ابتدای امسال ایجاد ۱۵ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد در دستور کار قرار گرفت و با همکاری سپاه پاسداران، کمیته امداد و شرکت مسکن مهر اول شدیم. این شهرستان در این مدت و در هفته بسیج با حضور مقام معظم رهبری ۱۵ واحد تکمیل می شود و ارتش استان شاهد افتتاح آن خواهد بود.

کریمی در خاتمه گفت: تهیه و توزیع بسته های معیشتی بین نیازمندان شناسایی شده، اجرای رزمایش فاطمیه، رزمایش جهادی در دو نقطه شهر، دیدار با امام جمعه شهرستان، موکب موتور سواری، غبارروبی گلزار شهدای کبیر، اجتماع بسیجیان روز جمعه ۱۳ آذر در سالن غدیر و حرکت به سمت مصلی، شرکت در مراسم مذهبی و سیاسی نماز جمعه، برگزاری مسابقات ورزشی، برپایی نمایشگاه عکس، فیلم، محصولات اقتصاد مقاومتی و بسیج سازندگی از دیگر برنامه های هفته بسیج است.

انتهای نامه