ایجاد اتاق فکر مهمترین ضرورت توسعه در شهرهای جدید است


ایسنا / مرکزی قائم مقام شرکت مسکن و شهرسازی شرکت عمران شهرهای جدید گفت: مهمترین اولویت در راستای کیفیت مدیریت شهری در شهرهای جدید، ایجاد و تشکیل کانون فکری برای تبادل نظر در شهرهای جدید است. به منظور دستیابی به توسعه شهری .

در مراسم معارفه امیرکبیر عضو هیئت مدیره عمران شهر جدید با اشاره به مهم ترین گام در راستای مدیریت کیفیت گفت: یکی از مهم ترین اقداماتی که امروز می توانیم در بحث بهبود مدیریت شهری در شهرهای جدید برداریم، شکل گیری است. یک اتاق فکر، به منظور استفاده از ایده ها و ایده ها برای حرکت شهرهای جدید به سمت پویایی و مشارکت اجتماعی.

وی افزود: خوشبختانه امروز تعدادی از شهرهای جدید توانستند نقشه راه خود را پیدا کرده و در مسیری مشخص حرکت کنند و شهر جدید شاهزاده کبیر برای رشد خود نیازمند بهره مندی از ایده ها و ایده های خلاق نخبگان در مناطق مختلف شهری است. و رفاه.”

معاون توسعه مسکن و شهرسازی معاونت مسکن و شهرسازی بیان کرد: مهمترین وظیفه شهرسازی این است که با توجه به شرایط شهر، نه تنها به دنبال شهرک سازی باشد، بلکه باید با ایده های هدفمند به دنبال راه های خلاقانه برای جذب ساکنان باشد. .

رضایی با اشاره به جذب جمعیت گفت: به جای اینکه به دنبال مردم در شهرهای جدید باشیم، باید راه حل های مختلف را ابداع کنیم و فرصت های فراوان و بسترهای لازم را ایجاد کنیم تا ساکنان و مردم به دنبال زندگی در شهرهای جدید و به دست آوردن امکانات باشند. امتیازات ویژه ای که ما در شهرها ایجاد می کنیم.” جدید، از آنها استفاده کنید.

شهرهای جدید برای دستیابی به زندگی پایدار در اولویت هستند

میرمحمد غرافی مشاور مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساخت شهرهای جدید در این نشست گفت: شهرهای جدید برای دستیابی به زندگی پایدار و توانایی مناسب برای ساخت مسکن برای اقشار مختلف مردم اولویت دارند. نمایی از شهرسازی مدرن

وی افزود: برنامه ریزی ساخت و ساز مسکن و توسعه شهرهای جدید در راستای اهداف دولت مردمی از اولویت های شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید است که با استفاده از تمامی توانمندی های موجود سعی در تحقق آن دارد.

خودمختاری یکی از انتظارات اصلی شهرهای جدید است

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی گفت: در شهرهای جدید تنها نباید به دنبال ایجاد شهرک باشیم و در واقع وظیفه اصلی این شهرها جذب ساکنین با ایجاد حس نشاط و نشاط در بین است. مردم.

حمید نوازانی با اشاره به ایجاد شی شهری گفت: یکی از مسائلی که ما را در شهر جدید امیرکبیر به دیدن شی شهری برانگیخت بحث جمعیت است.

وی با اشاره به اهمیت جمعیت در نظریه های جمعیتی در مسائل شهری، افزود: جمعیت ساکن در شهرها دلیل تقاضا برای ارائه خدمات در حوزه های مختلف آموزشی، رفاهی، درمانی و … است.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی تصریح کرد: در زمان تأسیس شهر جدید امیرکبیر، نه تنها خوابگاهی و مسکونی در نظر گرفته شده بود، بلکه یک کارگاه و گلخانه بود که باید در نظر گرفته شود. نقش پرباری در حرکت شهر به سمت پویایی و جذب ساکنین داشته است.

نوازنی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به بحث خودمختاری در شهرهای جدید گفت: یکی از انتظارات اصلی و مهم ما از شهرهای جدید خودمختاری است که خوشبختانه در شهر مهاجران تا حدودی این اتفاق افتاد. بر پایه های صنعتی موجود شهر جدید امیرکبیر را هم باید در نظر گرفت.

نوازنی بر موضوع جذب جمعیت تاکید کرد و خاطرنشان کرد: هدف از ایجاد شهرهای جدید این است که بتوانیم جمعیت را جذب کنیم و شهرهای مادر را گسترش دهیم و به همین دلیل تصمیم گرفته شد که شهرستان های شاهزاده کبیر و مهاجران بخشی از آن را دریافت کنند. از جمعیتی که نمی توانند در اراک زندگی کنند.

وی تصریح کرد: متأسفانه در برخی موارد این ذهنیت وجود دارد که ساکنان این شهرها از ساکنان مادرشهرها جدا هستند و برخی از مدیران مشکلات و مسائل خود را جدا از شهر خود می دانند و برای حل آنها تعاملی ندارند.

تامین آب پایدار یکی از موضوعات مهم شهر جدید امیرکبیر است

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات اساسی شهرستان امیرکبیر بحث آب پایدار است چرا که با ایجاد چاه و اقدامات موقت نمی توان انتظار توسعه گسترده در این شهرستان داشت. ، و در بلند مدت. باید برنامه ریزی شود.

و ادامه داد: ایجاد فضاها و کاربری های نرم شهری و همچنین پارک ها و بوستان ها می تواند یکی از بسترهای مهم در جاذبه های شهری باشد که در شهرهای جدید نیازمند توجه ویژه است.

نوازانی با اشاره به مطالبات اهالی شهر جدید امیرکبیر گفت: انتظار می رود تمامی متولیان امر اداره شهر امیرکبیر توجه ویژه ای به مطالبات مردم داشته باشند و بر اساس نیاز شهرک برنامه ریزی و بسترسازی کنند. مردم.

پتانسیل بالای شهرستان امیرکبیر در زمینه گردشگری

رئیس شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر گفت: خوشبختانه شهر جدید امیرکبیر دارای بسترها و پتانسیل خوبی برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است و در این راستا ۵۶۰ هکتار زمین در محدوده شهری در نظر گرفته شد. برای گردشگری و ورزش در حال حاضر مشغول تدوین طرح جامع آن هستیم.

حمید کریمی رئیس شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر نیز با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد دو شهر جدید امیرکبیر و مهاجران گفت: این دو شهر می توانند سرمایه گذاران را جذب کرده و در زمینه های مختلف نقش آفرینی کنند. محل.

وی افزود: در طرح مجموعه شهر با تکیه بر این ویژگی ها این دو شهر به عنوان بازوی شهر مادر مطرح شد که با پتانسیل بالا می تواند در زمینه های مختلف موثر باشد.

رئیس شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر تصریح کرد: یکی از نقاط قوت و مهم در طراحی شهر جدید امیرکبیر، داشتن یک طبقه با حیاط (ویلا) است که امتیاز ویژه ای را برای سرمایه گذاری خصوصی فراهم کرده است. بخش و مردم: سایت اقلیمی و دسترسی به اماکن مختلف گردشگری در مناطق تاریخی، طبیعی و صنعتی در قالب بسته های سرمایه گذاری با همکاری مشاوران طراحی و تهیه شد.

کریمی با اشاره به امکانات زیربنایی شهر جدید امیرکبیر گفت: در بازدید مقام ارشد وزارت راه و شهرسازی از شهر جدید امیرکبیر، امکانات زیربنایی پکیج تصفیه فاضلاب و همچنین تونل. در ورودی شهر.

وی با اشاره به ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی یک طبقه با حیاط (ویلایی) با حضور وزیر راه و شهرسازی، گفت: امیدواریم در آینده نزدیک با همکاری و تعامل این مهم انجام شود. تمامی احزاب و نهادها با دستورات شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید گام های بلندی در جهت رشد برخواهیم داشت. باید در شهر جدید امیرکبیر پیشرفت کرد و افق روشنی برای این شهر ترسیم کرد.

و ادامه داد: اقدامات خوبی در شهر مهاجران انجام شده و با توجه به شرایط اقلیمی این شهر و همجواری با دو صنعت بزرگ پالایشگاه و پتروشیمی، ۲۵ هزار نفر از ساکنان شهر اراک را برای اسکان پذیرفته ایم. این شهر.

استفاده از تمامی امکانات برای ساخت ۲۰۰۰۰ واحد آپارتمان یک طبقه با حیاط در شهر جدید امیرکبیر

به گزارش روابط عمومی شهر جدید امیرکبیر، عضو جدید هیئت مدیره شرکت شهر جدید امیرکبیر در این جلسه خاطرنشان کرد: ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی یک طبقه با حیاط (ویلا) در شهر جدید امیرکبیر در دستور کار این شرکت قرار گرفته است. ، و شهر واقع شده است.

سعید میرزایی ابراز امیدواری کرد با توجه به دغدغه های رئیس جمهور و با همکاری شرکت عمران و حمایت شرکت عمران شهرهای جدید این امر را با جدیت پیگیری و محقق کند.

وی با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن گفت: ثبت، بهسازی و آماده سازی زمین و شروع سریع پروژه ها از امروز با تلاش و پشتکار مضاعف پیگیری می شود تا شهر جدید امیرکبیر یکی شود. از شهرهای پیشگام شهرها در تحقق سیاست های مردمی دولت.

میرزایی توجه به نیازهای شهروندان در مناطق مختلف را از اولویت های خود برای پیگیری دانست و افزود: باید تلاش شود تا نیازهای اساسی ساکنان شهر جدید امیرکبیر در حوزه سلامت تامین شود. ، آموزش و اوقات فراغت از طریق تعامل سازنده با مدیران ارشد استان و ایجاد بسترهای لازم، وسایل حمل و نقل و غیره که.

وی در خاتمه با بیان اینکه شاید سخنان الهام بخش باشد، اما عمل است که تغییر ایجاد می کند، ابراز امیدواری کرد با استفاده از همه امکانات و توانمندی ها مشکلات پیش روی شهر جدید امیرکبیر حل شود و شاهد رشد باشیم. و آبادانی این شهر که در خور نام شهید است… شاهزاده بزرگ باشیم.

بر اساس این گزارش، طی حکمی از سوی علیرضا جعفری رئیس مجمع عمومی شهر جدید امیرکبیر، سعید میرزایی به عنوان عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید امیر کبیر منصوب شد.

ایجاد اتاق فکر مهمترین ضرورت توسعه در شهرهای جدید است

انتهای نامه