امیدواریم در مسابقات جهانی واترپلو قهرمان شویموحید رضایی گفت: امیدواریم در مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند بتوانیم سهمیه جهانی را کسب کنیم.

مربی تیم ملی واترپلو در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو در خصوص مسابقات واترپلو قهرمانی آسیا گفت: میزبان مسابقات مشخص شده و این رویداد در تایلند برگزار می شود. قرار بود تهران میزبان این مسابقات باشد که با آن موافقت نشد و مسابقات به تایلند واگذار شد. تاریخ دقیق مسابقات مشخص نیست. به احتمال زیاد این مسابقات در شهریور ماه یا بعد از یکی دو ماه برگزار می شود. رضوانی رئیس فدراسیون پیگیر بود و قول تلویحی و شفاهی برای برگزاری این مسابقات در شهریورماه داد اما احتمال به تعویق افتادن آن وجود دارد.

سرمربی تیم ملی واترپلو گفت: با آن قطعا مسابقات قهرمانی آسیا برگزار می شود. این مسابقات جواز حضور در مسابقات جهانی ژاپن را دارد و بسیار مهم است. چریش مربی تیم ملی هم به تهران آمد و تا قهرمانی آسیا برنامه داریم. در حال حاضر ۲۲ بازیکن در اردو حضور دارند و در یکی دو هفته آینده ممکن است مربی تعداد بازیکنان را کاهش دهد.

رضایی درباره اردوی خارج از خانه تیم ملی واترپلو گفت: یک کمپ در فضای باز هم خواهیم داشت. گرجستان و مجارستان ما را به یک اردوی خارج از کشور دعوت کردند. همچنین با توجه به حضور چیریچ امکان راه اندازی کمپ در یونان وجود دارد. بسته به بودجه کمپ ممکن است یک، دو یا سه مورد از این گزینه ها در نظر گرفته شود. باید ببینیم چه می شود.

وی در ادامه همکاری با شیریش گفت: وی تا قهرمانی آسیا در اردوی این تیم حضور دائمی خواهد داشت. عشق و علاقه شیریش به ایران و رابطه خوبش با فدراسیون، مسئولان و بازیکنان باعث شد که بخواهد رابطه اش با ایران را ادامه دهد. او یک فصل با المپیاکوس قرارداد دارد و حالا در تعطیلات است و به ایران آمده است. ادامه همکاری او با ایران به نحوه همپوشانی قراردادها و برنامه ها بستگی دارد. برنامه مسابقات اروپایی فشرده است و در یک فصل چهار جام دارند. ادامه همکاری به نحوه هماهنگی برنامه ها نیز بستگی دارد. قطعا راه حل هایی وجود دارد و می توانیم کاری کنیم که از آن محروم نشویم.

سرمربی تیم ملی واترپلو درباره کسب سهمیه جهانی در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: چهار سال است که در هیچ مسابقه رسمی شرکت نکرده ایم، اما با عملکردی که از بازیکنان اردوی یونان دیده ایم، در صورتی که می‌توانیم اردوها و جلسات تمرینی پیش رو را بدون آسیب دیدگی پشت سر به پایان برسانیم و می‌توانیم موقعیت خود را حفظ کنیم یا با بهبود آن، امیدواریم سهمیه جهانی را کسب کنیم.

وی در پایان گفت: زمان زیادی برای بازی‌های آسیایی وجود دارد و امیدواریم این مسابقات طبق برنامه برگزار شود و بتوانیم پیشرفت بیشتری داشته باشیم.

انتهای پیام