امضای یادداشت تفاهم بین IFMARK و انجمن پزشکیرئیس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: تفاهم نامه ای بین این فدراسیون و ایفمارک منعقد می شود و با این تفاهم نامه برخی از تیم ها می توانند با هماهنگی ایفمارک تست های پیش فصل را در هیئت های پزشکی ورزشی شهرستان خود انجام دهند.

به گزارش ایسنا، غلامرضا نوروزی در تشریح انتقادات اخیر نسبت به عملکرد انحصاری و درآمدزایی ایفمارک به این مرکز، گفت: پس از مصاحبه اخیرم با یکی از خبرگزاری ها در خصوص عملکرد آیفمارک، با متولیان آن مرکز صحبت کردم. هیئت مدیره لیگ فوتبال با انجام کلیه تست های پیش فصل بازیکنان لیگ برتر، دسته اول و دوم فوتبال انگلیس در ایفمارک موافقت کرد. طی پیگیری های من، این یک تصمیم داخلی است و توسط فیفا یا مقامات خارجی تایید نشده است. این تصمیم توسط سازمان لیگ گرفته شد و برخی از تیم ها مدعی شدند که آیفمارک به تست ها پاسخ نمی دهد. اما وقتی پرسیدم به من گفتند که بعد از دو هفته نتایج تست به تیم ها اعلام می شود. ایفمارک در پاسخ به این انتقاد از تیم‌ها که گفته‌اند هزینه تست را از آنها متقبل می‌شوند، تاکید کرد: آیین‌نامه لیگ هزینه‌های ناشی از درآمدزایی و صرفه‌جویی تیم‌ها را کاهش می‌دهد و از تیم‌ها پول نمی‌گیرد.

وی افزود: البته در صحبتی که با دوستان داشتیم تاکید کردیم چه لزومی دارد که تیم ها برای تست ها به تهران بروند؟ از این رو درخواست کردیم برای شهرستان‌های دارای دو تا سه نماینده در لیگ‌های فوتبال رتبه‌بندی شود تا در شهرستان آن‌ها تست انجام شود. در این راستا مقرر شد تفاهم نامه ای بین فدراسیون ورزش های پزشکی و ایفمارک امضا شود تا این مجوز به هیات های پزشکی کشورمان در سراسر کشور اعطا شود و تیم ها بتوانند با هماهنگی ایفمارک در مناطق خود معاینات را انجام دهند.

نوروزی و در خصوص اعزام کاروان ایران به بازی های کشورهای اسلامی با موج هفتم کرونا و پروتکل های بهداشتی که در دستور کار قرار گرفته است، گفت: همیشه به دنبال اعزام کاروان سالم برای مسابقات بوده ایم. از نظر سلامت جسمانی و از نظر ضد دوپینگ. البته زمان کمی برای بررسی های لازم داشتیم و از این نظر با تاخیر در جریان قرار گرفتیم. به همین دلیل است که از رشته های مهمی به نتیجه تست ضد دوپینگ رسیده ایم. تیم پزشکی ما در کاروان هستند. کادر پزشکی این کاروان متشکل از ۱۰ نفر بود که اولین گروه امروز به قونیه اعزام شد. ضمناً به کلیه اعضاء این اطمینان را دادیم که با توجه به شیوع هفتمین پیک کرونا، پروتکل های بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در بین اعزامی ها به قونیه ورزشکار مصدوم یا مصدومی وجود داشت یا خیر؟ وی گفت: چند تیم بازیکنان مصدوم دارند که جایگزین آنها شده است. علاوه بر این موارد ابتلا به ویروس کرونا در تیم های متعددی وجود داشته و آنها نیز جایگزین بازیکنان شده اند. البته بهتر است نام تیم ها ذکر نشود تا برای نمایندگان ما در مسابقات مشکلی ایجاد نشود. همچنین در صورت مثبت بودن تست کرونای بازیکنان و عدم تعویض، منتظر می مانند و با جواب منفی به مسابقات می روند.

رئیس سازمان نظام پزشکی در واکنش به انصراف تیم فوتبال امید از حضور در مسابقات کشورهای اسلامی و علت این انصراف را مثبت بودن تست کرونای تعداد زیادی از بازیکنان عنوان کرد. و این تیم گفت: این تیم اصلا برای تست کرونا به ما نیامده است.

نوروزی در پاسخ به صدور مجوز حضور ۳۰ ​​درصدی تماشاگران در استادیوم های ورزشی و اینکه آیا با گسترش موج هفتم این تعداد کاهش نمی یابد، گفت: خیر. در حال حاضر تصمیم بر این شده است که دیگر مانعی برای ورزش در کشور وجود نداشته باشد تا چرخ ورزش فعال شود. ما باید پروتکل های بهداشتی بیشتری را رعایت کنیم و مسیری را طی کنیم که به تعطیلی اماکن ورزشی منجر نشود. حضور ۳۰ ​​درصدی تماشاگران مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا است و تصمیم گرفتیم پس از عقب نشینی اوج هفتم موافقت کنیم تا تماشاگران بیشتری در فضاهای ورزشی حضور پیدا کنند.

انتهای پیام