امروز درگیری در عرصه تولید مصداق پیروی از راه شهدای هفت تیر استایسنا/ شرمحل و بختیاری استاد حوزه و دانشگاه گفت: مبارزه در تولید امروز الگویی برای زندگی شهدای هفت تیر و همه شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعان آستانه است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی ماندگاری عصر دیروز ششم تیرماه با گرامیداشت هفته کتابخوانی و آشکارسازی حقوق بشر آمریکایی و سالروز شهادت آیت الله دکتر. بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش و شهدای خطه رحمان استیکی که با حضور حضار و مسئولین برگزار شد، با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی بر اساس آموزه های قرآن و عترت (علیه السلام) بنا شده است. گفت: این انقلاب مکتب جهاد و شهادت را تبیین می کند، موجودات وارد یک موضوع می شوند، دوست دارند در آن مقوله در بالاترین مقام قرار گیرند.

وی با بیان اینکه خداوند کمال را در فطرت انسان قرار داده است، همانطور که مسیر آن را تعیین کرده است، ادامه داد: کمال بر دو نوع است واقعی یا مجازی مانند آب که ممکن است آب یا سراب باشد. سراب شباهت زیادی به آب دارد اما در حقیقت آب نیست و بیننده آن را آب می پندارد زیرا کمال معجزه آسا کمال واقعی نیست و خداوند ۱۲۴۰۰۰ پیامبر را مبعوث کرده است تا این دو نوع کمال را از هم تشخیص دهند و تعریف کنند. . برای انسان ها

ماندگر با تاکید بر اینکه کمال واقعی در بندگی خداست، گفت: اگر انسان با توجه به صراحت این آیه شریفه خدا را بندگی کند، خلیفه الله است، یعنی خلیفه الله است. خدایی که مریم را بدون همسر به دنیا آورد و زکریا و ابراهیم شیخ پیر، آتش را بر ابراهیم سرد کرد و نیل را بر موسی تقسیم کرد، نمی تواند مشکلات اقتصادی ما را حل کند و اگر انسان بنده خدا باشد اوضاع بهتر می شود.

وی با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) به تنهایی انقلاب را آغاز کردند و در حوزه علمیه هیچکس همراه ایشان نبود، گفت: اولین اعلامیه سیاسی امام (ره) در سال ۱۳۲۴ بود. یعنی ۷۷ سال پیش و در آن روز کسی آنجا نبود. آنها فکر می کردند که انقلاب این مرد خواب قدرت های بزرگ را ربوده است.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: امام (ره) معتقد بودند که هم انسان و هم خداوند وظیفه دارند که از نظر قرآن اگر انسان به وظیفه خود عمل کند خداوند نیز به وظیفه خود عمل خواهد کرد.

موندگری با تاکید بر اینکه تنها بودن دلیل محکمی برای ترک فریضه نیست، گفت: برخی از روحانیون به بهانه تنها بودن امر به معروف و نهی از منکر نمی کنند و در مورد آسیه در قرآن، او همسر فرعون است. ” بدون ترس از تنهایی و حجت فرعون.» هر که ادعای خدایی کرد، امر به معروف و نهی از منکر کرد.

و این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه وظیفه خداوند هدایت است افزود: وظیفه ما این است که شکرگزار این هدایت باشیم و اگر چنین شد خداوند بر نعمت های خود می افزاید و طبق آیه ۶۹ سوره نساء انبیا و اولیا و شهدا و نیکوکاران.» بگیر و این کمال است. شهید رحمان استقی در سن ۳۱ سالگی قبل از انقلاب معلم و مبارز بود و پس از آن در سنگر مسجد و آموزش و پرورش و سپس در سنگر مسجد کار خود را انجام داد و به این ترتیب شایسته پرواز بود. ۳۶ هزار دانش آموز شهید ما زیر ۱۷ سال بودند اما در همین فرصت کوتاه به مقامی ملکوتی رسیده بودند.

وی ادامه داد: منافقین ۱۷ هزار نفر از بهترین افراد انقلاب را به شهادت رساندند و چندین جنگ داخلی را در کشور به راه انداختند که پس از آن یک جنگ فرضی رخ داد که هشت سال طول کشید و با این همه توطئه و ۴۳ سال مبارزه با عفونت منافقین انقلاب اسلامی ادامه یافت و ماندگار شد.

ماندگاری با اشاره به مذاکرات هسته ای گفت: اکثر مردم فکر می کنند اقتصاد ایران ضعیف است در حالی که علیرغم تعلیق مذاکرات و ادامه فشار تحریم ها، ایران روزانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه نفت می فروشد و پول اساسی خود را تامین می کند. نیازی به بیگانگان ندارد، هیچ کشوری نمی تواند با جریمه های فراگیر به چنین فروش هایی دست یابد، واضح است که اگر با خدا باشیم، هیچ چیز غیرممکن نیست.

وی تاکید کرد: امروز با همه تحریم ها در چند موضوع پرتاب ماهواره، ساخت پهپاد و موشک جزو ده کشور اول دنیا هستیم و صنعت هسته ای با وجود تحریم ها بخشی از این پیشرفت هاست. خداوند می فرماید اگر می خواهی بزرگ شوی و به کمال برسی، رسیدن انسان به کمال ربطی به خدا ندارد. کمال معجزه است، اما شهرت، ثروت، شهوت و رهبری از انسان رنج می برد.

ماندگاری افزود: بعد از انقلاب اسلامی امثال شهید بهشتی و شهید استاکی به جای کارهای دیگری که می توانستند انجام دهند ارتش انقلاب را انتخاب کردند و معتقد بودند که انقلاب اسلامی امروز به سرباز نیاز دارد و سرباز باید آخرین نفر و آخرین نفر باشد. آخرین نفر.و آخرین قطره خون پای انقلاب می ماند.» با تمام ثروت آمدند و خود را نگه نداشتند و جان خود را فدا کردند که امام (رضی الله عنه) هفت را تعریف کردند. حادثه تر به عنوان انقلاب سوم. خداوند برکت خون شهدای هفت تیر و سفره منافقین را گرد آورد.

وی با تاکید بر جنگ اقتصادی دشمن علیه ایران، با اشاره به اینکه پیام شهدای هفت تیر ما را در تنگنا قرار ندهند، گفت: دشمن با انواع جنگ های تروریستی و تهدیدی نتوانست جلوی ما را بگیرد. از لحاظ نظامی، سیاسی، فرهنگی و تحریمی.» پس او جنگ اقتصادی را آغاز کرد که به یاری خدا کاری از پیش نمی برد. شکست دادن ما برای خدا آسان است.

ماندگار در توضیح اینکه جنگ اقتصادی چیست و چرا سخت است، گفت: امروز دنیا به دلایلی مانند جنگ روسیه و اوکراین که مراکز اصلی تولید نفت و غلات در جهان است شاهد افزایش شدید قیمت هاست. دموکراسی در راه است، از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه دولتی فقط یک پنجم آن به مردم تعلق گرفت و به همین دلیل مجبور به جراحی این غده سرطانی شدیم که طبیعتاً دردناک، پرهزینه و زمان بر است.

وی با اشاره به تلاش ستون پنجم دشمن در جنگ تحمیلی و با بیان اینکه ستون پنجم در جنگ اقتصادی نیز فعال است، گفت: تلاش می کنند بازار ارز را بر هم بزنند اما مردم باید همکاری کنند و به عنوان کمک مردمی. و حمایت باعث حذف منافقین شد و امروز باید مردم را بر سر سفره دلالان و گرانفروشان همراهی کنند.

ماندگاری تاکید کرد: مبارزه در تولید امروز نمونه ای از پیروی از راه شهدای هفت تیر و همه شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعان حرم است.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این مطلب گفت: در انقلاب اسلامی، مبارزه با منافقین، جنگ تحمیلی و مبارزه با داعش، با خدا قرارداد بستیم و پیروز شدیم، پس ناامید و نگران نباشید و در جنگ اقتصادی را ما می کنیم. قرارداد با خدا، تلاش، قانون مداری و شکرگزاری برای پیروزی در این جنگ.

مندگری با اشاره به یاری مومنانه، همدردی و رحمت در ایام کرونا در لبیک گفت: اقتصاد سختی نیز بر اساس آیه پنجم سوره انشاره اتفاق خواهد افتاد.

وی بیان کرد: مسجد امروز در همه ادوار انقلاب در جنگ اقتصادی تأثیرگذار بوده است، اما این نقش محوری کمرنگ شده است و از این رو از همه طلاب و روحانیون می خواهیم که مساجد را به پایگاه تبلیغی بخش های مختلف کشور تبدیل کنند. جنگ اقتصادی.» با خدا قرارداد می بندید و برای شما صدقه و برکت می آورید.

انتهای پیام