امروز آخرین مهلت ثبت نام دوره تابستانی رشته های غیرپزشکی دانشگاه آزاد است


مهلت ثبت نام در دوره تابستانی رشته های غیرپزشکی واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ امروز جمعه ۳ تیرماه به پایان می رسد.

به گزارش ایسنا، در دستورالعمل جلسه تابستانی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ هجری شمسی رشته های غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی که به روسای استان ها و واحدهای ویژه دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص استفاده بهینه از نیرو گزارش شده است. و توانمندی نیروی انسانی، صرفه جویی در زمان و بهره برداری از تمامی توانمندی ها و توانمندی های موجود دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به برگزاری دوره آموزشی تابستانی در مقاطع مختلف تحصیلی و در راستای اجرای بند ۲ آیین نامه و کلیات کار . رویه های مربوط به موضوع ارتقای کیفیت و کارایی دوره های تحصیلی در سند انتقال و تعالی در دانشگاه مورد تاکید قرار گرفت.

بر اساس این دستورالعمل، ثبت نام دوره تابستان در واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی که از روز شنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۱ آغاز شده بود، امروز ۳ تیر ۱۴۰۱ به پایان می رسد.

کلاس ها از ۲۵ جولای ۱۴۰۱ تا ۳ سپتامبر ۱۴۰۱ (شش هفته آموزشی) بدون ثبت نام و امتحانات برگزار می شود. امتحانات از ۵ تا ۱۰ سپتامبر ۱۴۰۱ برگزار می شود.

مجموع ساعات تدریس دروس نظری و عملی در ترم تابستان همانند ترم اول و دوم و در مدت ۶ هفته آموزش انجام می شود. واحدهای دانشگاهی موظفند در خصوص واحدهای درسی ارائه شده در تابستان اطلاعات لازم را ارائه دهند.

حداکثر تعداد واحدهای درسی قابل تحصیل در دوره تابستان برای مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به شرح جدول زیر است:

امروز آخرین مهلت ثبت نام دوره تابستانی رشته های غیرپزشکی دانشگاه آزاد است

بر اساس این دستورالعمل برای دانشجویان مقطع کاردانی و کارشناسی فارغ التحصیل حداکثر ۱۰ واحد درسی، اخذ ۱۰ واحد در دوره تابستان بلامانع است. همچنین امکان گذراندن دروس معارف امام (رضی الله عنه) و انس با قرآن کریم علاوه بر حداکثر تعداد واحدهای اختیاری ذکر شده در جدول وجود دارد.

بر اساس شرایط این دستورالعمل، ارائه رشته در دوره تابستان اختیاری است و کلیه دانشجویان می توانند در محل واحد تحصیلی و یا یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی پراکنده در سراسر کشور (فقط در یک واحد دانشگاهی) با ذیل تائید معاونت ذیربط و معاونت / معاونت دانشگاه علمی در امور ثبت واحدهای دانشگاه مبدا و مقصد.

در این دستورالعمل آمده بود: در ایام تابستان امکان اخذ یا تمدید پایان نامه کارشناسی ارشد وجود ندارد. ثبت نام در سنجش جامع و اخذ/تمدید پایان نامه در مقطع دکتری تخصصی در دوره تابستان امکان پذیر نیست و این رویه تخلف آموزشی محسوب می شود.

دانشجویان سایر دانشگاه ها (دولتی و غیردولتی) نیز می توانند با ارائه معرفی نامه از دانشگاه محل تحصیل خود، در هر یک از واحدهای مجری دوره تابستانی دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام و انتخاب واحد کنند.

انتهای پیام