افتتاح ۸۶ آموزشکده فنی و حرفه ای آزاد در خراسان شمالیایسنا/ خراسان شمالی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی از افتتاح ۸۶ آموزشکده رایگان فنی و حرفه ای در استان خبر داد.

مهدی رحمدل در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: همزمان با افتتاح ۷۰۱ آموزشکده فنی و حرفه ای مستقل در سطح کشور، مجوز فعالیت ۸۶ آموزشکده فنی و حرفه ای مستقل در خراسان شمالی صادر و به بهره برداری رسید. عمل.

وی با اشاره به توانمندی های بالای استانداری برای توسعه و ارتقای آموزش فنی و حرفه ای افزود: ارتقای وزن اجتماعی مهارت در جامعه در راستای شعار سال و جلب مشارکت برای ایجاد جریان آموزش های مهارتی. از جمله اهداف برنامه های هفته مهارت و افتتاح این مراکز، توجه بیشتر به فناوری های نوین در تولید محتوا و ارائه خدمات الکترونیکی، توجه به آموزش های مهارتی در مناطق محروم و حمایت از مهارت های کارآفرینان در راه اندازی است. مشاغل مبتنی بر مهارت .

وی ادامه داد: نگاه سازمان فنی و حرفه ای به آموزشگاه های آزاد تغییر کرده است که در جستجوی توسعه، رشد، شکوفایی و رشد صحبت می کنند و امروز این آموزشگاه ها آزادی عمل بیشتری دارند و می توانند به مردم کمک کنند.

به گفته مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی، در هفته مهارت ۴ آموزشگاه آزاد صنایع دستی، پوشاک، هنرهای تجسمی و چرم به صورت نمادین توسط مسئولان افتتاح شد.

انتهای پیام