اعلام جزئیات سهم دستگاه های اجرایی از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به خراسان شمالی


ایسنا/ خراسان شمالی مدیرکل دفتر فنی و عمرانی استانداری خراسان شمالی از ابلاغ مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان خبر داد و جزئیات آن را اعلام کرد.

مصطفی وستقی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: در مجموع ۱۹۹ مصوبه در قالب ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار به ۳۴ دستگاه اجرایی و ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب ۸۸۳ به استان ابلاغ شد. پروژه ها.

وی در خصوص سهم نهادهای مختلف از این اعتبارات گفت: آموزش و پرورش خراسان شمالی با ۹ طرح حدود ۱۲۴۷ میلیارد تومان وام دارد.

وی ادامه داد: بیش از هزار میلیارد تومان از محل این اعتبار برای ساخت مدارس و تکمیل فضاهای آموزشی، پایان کار نیمه مخرب و نیازمند بازسازی و جایگزینی مدارسی که به مدارس عادی متصل می شوند، با مشارکت ۶۰ درصدی اختصاص یافته است. ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و ساخت یا تجهیز ۸ موسسه موسیقی (۵۰ درصد از استانداری و ۵۰ درصد از وزارت آموزش و پرورش).

فتوقی گفت: ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان شمالی یک پروژه به ارزش ۲ میلیارد تومان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۶ پروژه به ارزش ۱۸۰ میلیارد تومان از مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان دارد.

وی سهم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خراسان شمالی از سفر ریاست جمهوری را ۱۵ پروژه به ارزش ۷۶۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: از این میزان ۳۱۰ میلیارد تومان به اجرای طرح های نیمه تمام بهداشتی اختصاص یافت. پروژه های مراقبتی و ۱۶۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان آشخان و ساخت بیمارستان راز و جرجلان اختصاص یافته است. بخشی از این پول نیز برای خرید اتوبوس آمبولانس برای انتقال خون برای رفع نیاز شهرستان های شهرستان است.

اعلام جزئیات سهم دستگاه های اجرایی از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به خراسان شمالی

همانطور که مدیرکل دفتر فنی و عمرانی استانداری خراسان شمالی اعلام کرد، دستگاه قضایی خراسان شمالی سفر هفت میلیارد تومانی ریاست جمهوری را برای دو پروژه ترجیح داد و نیروهای مسلح نیز برای یک پروژه ۱۰ میلیارد تومان حمایت کردند.

وی گفت: جهاد کشاورزی نیز ۲۰۲۰ میلیارد تومان از اعتبار این سفر به دست آورد که در ۳۱ طرح به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: ۲۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار برای بازسازی و احیای قنوات و ۴۰۳ میلیارد تومان برای مطالعه و اجرای طرح های آبخیزداری اختصاص یافت.

فوشقی با اشاره به اینکه راه و شهرسازی خراسان شمالی نیز از این سفر ۳۶۷۵ میلیارد تومان برای ۱۴ پروژه در نظر گرفته است، افزود: ۸۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل محور بجنورد به جنگل گلستان و ۱۲۰۰ میلیارد تومان برای راه های روستایی و بهسازی آنها اعتبار دارد. راه ها در نظر گرفته شده است.

وی همچنین اعتبار صنعتی، معدنی و تجاری استان را ۳۰۷ میلیارد تومان برای هفت طرح اعلام کرد.

به گفته وی، ۲۶۰ میلیارد تومان به ۱۱ پروژه در حوزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خراسان شمالی اختصاص یافته است که ۴۰ میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت های پارک علم و فناوری و ۷۵ میلیارد تومان هزینه می شود. تومان. تومان برای تکمیل دانشکده های فنی، مهندسی، پتروشیمی و …

فوشوگی با بیان اینکه برای تکمیل مجتمع فرهنگی هنری بجنورد ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: در مجموع ۱۹۱ میلیارد تومان به هشت طرح در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان اختصاص یافته است.

وی اعتبار مورد مطالعه برای مناطق تابعه وزارت کشور در استانداری را ۵۶۵ میلیارد تومان برای ۹ طرح میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ۱۸۰ میلیارد تومان برای یک پروژه و وزارت نفت استانداری ۲۲ میلیارد عنوان کرد. و ۵۰۰ میلیون تومان برای اعلام طرح.

وی با اشاره به اعتبارات در نظر گرفته شده برای وزارت نیرو در خراسان شمالی از سفر گذشته ریاست جمهوری به استان، افزود: ۲۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۱۸ پروژه در وزارت نیرو در استان ابلاغ شد.

اعلام جزئیات سهم دستگاه های اجرایی از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به خراسان شمالی

مدیرکل دفتر امور فنی و عمرانی استانداری خراسان شمالی بیان کرد: برای تامین آب سیرانی به شهرهای استان ۵۰۰ میلیارد تومان، تکمیل فاضلاب بجنورد ۳۰۰ میلیارد تومان و تکمیل و تکمیل ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است. مجتمع های آبرسانی از مخازن و چاه های حفر شده

به گفته فتوقی، برای پنج پروژه در حوزه ورزش و جوانان در شهرستان ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار اعلام شده است که ۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل سالن های ورزشی شیروان، اسفرن و بجنورد و ۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل است. مجموعه های ورزشی چند منظوره فقط بانوان

وی همچنین ۲۵ میلیارد تومان برای کمیته امداد امام خمینی (ره) برای ۹ طرح اعلام کرد.

فتوقی گفت: بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی خراسان شمالی از این سفر ۱۴۲ میلیارد تومان برای ۹ پروژه، بنیاد شهید و امور ایثارگران ۲۰ میلیارد تومان برای چهار طرح و بنیاد حفظ آثار و آثار باستانی و آثار باستانی اعتبار دریافت کردند. ارزش دفاع مقدس ۴۵ میلیارد تومان برای دو پروژه و ستاد. همچنین فرمان اجرایی حضرت امام (ره) برای ۶ پروژه ۲ میلیارد تومان اعتبار دارد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان شمالی همچنین از ابلاغ ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای سه پروژه وابسته به شرکت مسکن انقلاب اسلامی در استان خبر داد و گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار به مطالعه و بررسی اختصاص دارد. اجرای طرح های هادی روستایی

اعلام جزئیات سهم دستگاه های اجرایی از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به خراسان شمالی

فوشقی بیان کرد: ساماندهی زندان ها، اقدامات پیشگیرانه و تربیتی در خراسان شمالی ۳۵ میلیارد تومان برای دو پروژه صدا و سیما ۴۵ میلیارد تومان برای یک پروژه، حمایت مالی ۲۸ میلیارد تومان برای ۳ پروژه، محیط زیست ۳۹ میلیارد تومان برای دو پروژه، استاندارد ۱۰ میلیارد تومان. برای یک پروژه و معاونت امور زنان و خانواده در ۸ طرح ۲۰ میلیارد تومان اعتبار دارد.

به گفته وی، برای هر پروژه ۵۰ میلیارد تومان به زیر مجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ۵۰ میلیارد تومان برای جمعیت هلال احمر استان اختصاص یافته است.

انتهای پیام