اعلام آمادگی ۲۰۰ بازرس افتخاری برای همکاری با بازرسان استانداری ایلامایسنا/ ایلام بازرس کل استان ایلام گفت: بیش از ۲۰۰ ناظر افتخاری ثبت نام و آمادگی خود را برای همکاری با بازرسی کل کشور اعلام کردند.

مهدی اصلانی در جلسه کارگروه مربوط به اجرای دستورالعمل تعامل و مشارکت سازمان های مردم نهاد با قوه قضائیه با بیان اینکه تلاش می کنیم ارتباط سازمان های مردم نهاد و سازمان بازرسی کل کشور را تقویت کنیم، اظهار داشت: در این راستا تلاش می کنیم تا ارتباط بین سازمان های مردم نهاد را تقویت کنیم. بیان کرد: بر اساس سیاست های ابلاغی از سوی اداره کل بازرسی کل کشور، در تاکید بر استفاده از توانمندی های مردمی در انجام وظایف، وظیفه اداره کل کنترل استفاده از وضعیت ناظر افتخاری و غیر ناظر است. – سازمان های دولتی و نحوه ارتباط آنها با سازمان بازرسی کل کشور برای دریافت اخبار تخلفات دستگاه های اجرایی و یا همکاری در انجام وظایف پس از تایید حیفا.
وی افزود: در همین راستا سامانه گزارش فساد در سازمان بازرسی کل کشور به گونه‌ای طراحی شد که افرادی که مایل به گزارش فساد یا تخلفات نهادها هستند، با حفظ نام مبلغ یا مبلغ اقدام کنند.
اصلانی ادامه داد: بیش از ۲۰۰ ناظر افتخاری ثبت نام و آمادگی خود را برای همکاری با سازمان بازرسی کل کشور اعلام کردند که تعدادی از آنها از نیروی کار در دستگاه های اجرایی هستند و به عنوان کارشناس و مشاور تخصصی همکاری می کنند.
بازرس کل استانداری گفت: یکی از راه های تحقق وظایف سازمان بازرسی کل کشور در سند اصلاح قوه قضاییه تعمیم نظارت و بازرسی، تقویت نظارت عمومی و تعامل فعال و سازنده با سازمان های مردم نهاد است.
ملک رشنی رئیس اداره حفاظت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استانداری با بیان اینکه چندین جلسه کارگروه تعامل سازمان های مردم نهاد و دستگاه قضایی در استانداری در خصوص دغدغه ها و انتقادات این افراد تشکیل شده است، گفت: با توجه به مشکلات موجود در این حوزه، شاهد برگزاری جلسات متعددی هستیم. با راهکارهای ارائه شده مبحث پیشگیری از وقوع جرم مقوله ای جامع است و اداره پیشگیری از وقوع جرم و دادگستری ناحیه به تنهایی قادر به انجام این کار نیست و از توانمندی افراد و نهادهای دیگر برای انجام وظیفه استفاده می کند.
وی ادامه داد: سامانه ای به نام سجام وجود دارد که به جرایم و تخلفات گزارش شده از سوی افراد رسیدگی می کند و بخشی از گزارش های مردم درباره فساد در نهادهای دولتی به سازمان بازرسی ارسال می شود.
رئیس اداره پیشگیری اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گفت: هدف از تعامل با سازمان های مردم نهاد ایجاد وضعیت مطلوب در جامعه است و امیدواریم با کمک السمان و توانایی گروه کاری برای تعامل با سازمان های غیردولتی حاضر در وزارت پیشگیری از دادگستری در استان، برای پوشش اسناد تحول جامعه.
روشنی تصریح کرد: با توجه به اینکه برخی ارگان ها به نحوه توزیع و تخصیص اعتبارات و کمک های سمن ها اعتراض داشتند و خواستار نظارت و رسیدگی به موضوع شدند، در همین راستا جلسه کارگروهی را در سازمان بازرسی کل کشور تشکیل دادیم تا نگرانی شما را به صورت مستقیم در میان بگذاریم. . و نظرات مستقیم با بازرسی کل استان.

بازرس استانداری در پایان جلسه و جمع بندی بحث ها گفت: سازمان های مردم نهاد و ناظران افتخاری در راستای اجرای ماده ۲۹ آیین نامه مشارکت و تعامل قوه قضائیه با سازمان های مردم نهاد با سازمان بازرسی کل استان همکاری می کنند تا شرایط تحقق اصل را فراهم کنند. از خیر و پیشگیری تکذیب مدیران و کارگزاران دولتی و با توجه به نگرانی برخی از نمایندگان سمن یا سازمان های مردم نهاد مبنی بر ابهام و عدم وجود. شفافیت در توزیع اعتبارات و کمک های بلاعوض به این سازمان ها یا نهادها و دستور رسیدگی به این موضوع صادر شده است. سامانه نظارتی وجود خواهد داشت و سازمان ها و انجمن ها می توانند به صورت رسمی و ناشناس رویدادهای مهم و بزرگ شهرستان را از طریق سامانه گزارشگر فساد به بازرسی شهرستان گزارش دهند تا فضای ناامنی برای متخلفان و خرابکاران ایجاد شود.

انتهای پیام