اعطای ۱۴ خدمت تسهیلگری به برگزیدگان المپیاد و کنکور


معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه برگزیدگان المپیاد دانش آموزی و آزمون سراسری طی تفاهم نامه مورد حمایت قرار می گیرند، گفت: این افراد از ۱۴ خدمت اسکان بهره مند می شوند.

به گزارش ایسنا، محمدصادق مجاهد در جلسه شورای هدایت استعدادهای درخشان که امروز در وزارت علوم برگزار شد، با اشاره به امضای سه جانبه در این زمینه، افزود: این تفاهم نامه بین بنیاد ملی نخبگان و معاونت ریاست جمهوری است. برای علم و فناوری که سال گذشته وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امضا کرد، دستور کار تعیین و در نهایت به نتیجه رسید.

وی دستیابی به توسعه پایدار برای کشور با استفاده از توانمندی های برگزیدگان، تقویت و جذب نخبگان در مناطق هدف، توسعه متوازن، بسترسازی برای ارتقای جایگاه علمی کشور و تعمیق و گسترش دامنه دولت را برشمرد. آموزش تخصصی در زمینه های هدف این توافقنامه.

محمد جامعه هدف این موافقتنامه برندگان طلا، نقره و برنز المپیاد دانش آموزی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی شامل المپیادهای ادبیات فارسی، ریاضی، شیمی، زیست شناسی، کامپیوتر و نجوم هستند.

معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: ۱۰۰ داوطلب اول سراسری آزمون سراسری در رشته های ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی و از نفر اول تا ۵۰ نفر در آزمون سراسری در رشته های هنر و زبان های خارجی. از دیگر مخاطبان این قرارداد هستند.

محمد با اشاره به حوزه های هدف این قرارداد گفت: حوزه های اولویت دار این موافقتنامه «علوم پایه» مانند آمار، فیزیک، ریاضی، زمین شناسی، زیست شناسی و شیمی است و رشته «علوم انسانی» شامل علوم ایرانی، باستان شناسی، تاریخ، جامعه شناسی، جغرافیا و زبان عربی، ادبیات فارسی، علوم تربیتی، علوم قرآنی، حدیث، فلسفه و «کشاورزی».

وی با اشاره به تسهیلات اعطایی به این برگزیدگان گفت: برگزیدگان جزو ۱۴ تسهیلات حمایتی از جمله پذیرش بدون آزمون در دو مقطع دکتری و کارشناسی ارشد، امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری، بورسیه دکتری تخصصی و کمک هزینه شهریه در صورت دریافت هستند. مطالعه. در کشور توانمندسازی در مدت تحصیل در کشور، اعطای تسهیلات طرح جایگزینی خدمت سربازی، اعطای تسهیلات فوق دکتری.

موحد اعطای تسهیلات راه اندازی کسب و کار دانش بنیان، اعطای تسهیلات صندوق بیمه و اعطای بیمه تکمیلی را از دیگر تسهیلات عنوان کرد.

وی تاکید کرد: این تسهیلات در صورت پویا بودن این افراد اعطا می شود.

به گزارش ایسنا، در این نشست تفاهم نامه سه جانبه بین بنیاد ملی نخبگان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور حمایت از استعدادهای برجسته مبادله شد.

انتهای پیام