استفاده از ساحل و دریا به جز مناطق خصوصی رایگان استایسنا/ مازندران مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران گفت: استفاده از سواحل برای عموم آزاد است مگر در مواردی که بخش خصوصی خدمات و امکاناتی را در محل ارائه کرده باشد.

علی رجبی وندشالی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر ورود به سواحل مازندران و دریافت هزینه پارکینگ، گفت: در برخی از مناطق استان مانند نوشهر یا کلارآباد در عباس آباد وجود دارد. خطوط منتهی به دریا افرادی هستند که از جاده عبور می کنند و بدون ارائه خدمات از مسافران و مردم ورودی دریافت می کنند و ممنوع است.

رجبی تصریح کرد: هیچکس به بهانه خصوصی بودن و بازگشایی سواحل به روی عموم و عدم تامین آب آشامیدنی و بهداشتی به مردم اجازه ورود به ساحل را ندارد که این امر ممنوع است. دولت. با دستور استاندار مازندران با متخلفان برخورد قضایی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مکان هایی مانند ساحل فرآباد ساری یا ساحل بابلسر که امکانات و خدمات تفریحی و شنا را ارائه می دهند و یا پروژه های سالم سازی دریایی که در آنها پارکینگ، آب شرب، فاضلاب، نمازخانه، ناجی غریق و… شناسایی و نصب می شود. با توجه به گرانی خدمات مجاز هستند و می توانند با این هزینه ها ورودی ها را مطابق با نرخ مصوب سازمان گردشگری دریافت کنند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران تصریح کرد: حتی در صورت اجرای طرح سالم سازی دریا در ساحل که هیچ گونه امکانات و خدماتی ارائه نمی کند، اخذ عوارض برای مسافران، گردشگران و مردم جایز نیست. ، و اگر رعایت شود. با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

انتهای پیام