از تبدیل شدن خود به تصاویر سرطان پوست جلوگیری کنید

سرطان پوست یک بیماری بسیار شایع است، به ویژه در میان افراد با پوست روشن مانند قفقازی ها. اگر تصاویر سرطان پوست را در اینترنت اسکن کنید، مطمئناً می ترسید و به دنبال راه هایی برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری خواهید بود. در این مقاله، من در مورد اصول اولیه سرطان پوست و چند روش پیشگیرانه صحبت خواهم کرد که می توان از آنها برای محافظت از خود در برابر اثرات مضر آفتاب استفاده کرد.

سرطان پوست به عنوان یک اصطلاح جمعی برای سه بیماری سرطانی در نظر گرفته می شود: ملانوم، سلول بازال و کارسینوم سلول سنگفرشی. این یکی از شایع ترین انواع سرطان است که در بین انسان ها یافت می شود و تخمین زده می شود که سالانه یک میلیون نفر به این بیماری مبتلا می شوند.

در بین سه مورد ذکر شده در بالا، ۹۰ درصد بیماران سرطان پوست به کارسینوم سلول بازال مبتلا هستند. کارسینوم سلول بازال در اثر قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش که از خورشید و غرفه های برنزه می آید ایجاد می شود. غرفه های برنزه کننده وجود دارند که در حال حاضر بدون اشعه ماوراء بنفش هستند، اما هنوز هم بسیاری از این دستگاه ها از اشعه ماوراء بنفش استفاده می کنند تا ظاهری برنزه طبیعی به شما بدهند.

هنگامی که به تصاویر سرطان پوست نگاه می کنید، کارسینوم سلول بازال مانند یک برآمدگی کوچک در پوست با رگ های خونی قابل مشاهده ظاهر می شود. از نظر ظاهری براق است و ممکن است مانند یک خال بیرون بیاید. در واقع برای تشخیص کارسینوم سلول بازال باید بیوپسی انجام شود.

هنگامی که صحبت از پیشرفت کارسینوم سلول سنگفرشی می شود، داشتن پوست روشن یک عامل خطر بزرگ است. عشق به آفتاب گرفتن و داشتن پوستی روشن ترکیبی خطرناک برای ایجاد این بیماری است. کارسینوم سلول سنگفرشی همچنین با کارسینوم سلول بازال متفاوت است به گونه ای که کارسینوم سلول سنگفرشی می تواند به سایر نواحی بدن متاستاز دهد.

از این سه، ملانوم خطرناک ترین نوع سرطان پوست است. در مقایسه با سرطان سلول بازال و سلول سنگفرشی، مرگ و میرهای زیادی به ملانوم نسبت داده شده است. با ملانوما، شما باید برای ایجاد خال های جدید یا تغییر در اندازه و شکل یک خال قدیمی مراقب باشید. اگر این اتفاق افتاد، بلافاصله با پزشک خود مشورت کنید.

بنابراین، چگونه از خود در برابر ابتلا به سرطان پوست محافظت می کنید؟ یک نکته عالی این است که از آفتاب دوری کنید. با این حال، همه ما می دانیم که دوری از خورشید غیرممکن است. بهترین کار بعدی که می توانیم انجام دهیم این است که از خود در برابر نور خورشید محافظت کنیم. برای محافظت از پوست خود می توانید از چتر، ژاکت یا ژاکت های سبک، پیراهن های آستین بلند و موارد مشابه استفاده کنید.

اگر اهل آفتاب پرست هستید باید همیشه یک ضد آفتاب خوب همراه خود داشته باشید و بدانید در چه ساعاتی از روز باید از آفتاب دوری کنید. در حال حاضر، مسائل زیادی در مورد اینکه کدام مقدار SPF برای محافظت در برابر نور خورشید بهترین است، در جریان است. در واقع، شما باید ضد آفتابی داشته باشید که دارای SPF 15 یا بیشتر باشد تا به اندازه کافی از خود محافظت کنید. همچنین باید هر از گاهی آن را مجدداً اعمال کنید تا محافظت را تقویت کنید. همچنین باید در ساعات ۱۱ صبح تا ۴ بعد از ظهر از آفتاب دوری کنید. با این حال، با تغییر آب و هوای امروزی، حتی آفتاب ساعت ۹ صبح از قبل دردناک است.

ابتلا به سرطان پوست شوخی نیست. ممکن است اکنون متوجه این موضوع نباشید زیرا جوان هستید، اما اشعه‌های فرابنفش به مرور زمان جمع می‌شوند و بنابراین باید قرار گرفتن در معرض نور خورشید را به حداقل برسانید. و هرگز فراموش نکنید که ضد آفتاب مطمئن خود را همراه داشته باشید.