از آغاز بارندگی در بخشی از جنوب کرمان تا هشدار عراق در مناطق گردشگریایسنا/ کرمان مشاور ولی فقیه در جنوب کرمان از آغاز بارندگی ها در منوجان، ماریس و رامشک خبر داد و گفت: با توجه به ابری بودن آسمان مناطق گردشگری جیرفت از گردشگران و بادیه نشینان خواهشمند است احتیاطات را رعایت کنند.

حمدالله فاریابی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به تداوم بارندگی های فصلی از ساعات اولیه صبح امروز ۱۶ مردادماه در شهرهای منوجان، رامشک و ماریس و تصمیم فرمانداری ستاد مدیریت بحران برای جلوگیری از ورود به مناطق گردشگری و تفرجگاه ها. وی افزود: با توجه به اینکه مناطق ییلاقی و خوش آب و هوا در جنوب کشور مانند دلفارد، ساردو، جبالبارس، امجز و بخشی از کوه برز جنوبی میزبان گردشگران و مسافران هستند، لذا خواهشمند است از هرگونه اقامت در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری شود.

وی گفت: بارندگی نسبتاً شدیدی در منوجان آغاز شده است و مناطق رامشک و ماریز همچنان تحت تاثیر این رژیم بارشی هستند لذا به رانندگان و مسافرانی که قصد تردد در این مناطق را دارند توصیه می شود احتیاط کنند.

وی از هماهنگی با مسئولان مربوطه برای گزارش حضور گردشگران و مسافران در منطقه آبشار دلفارد خبر داد و گفت: از آنجایی که آبشار دلفارد در دامنه کوه ها و در کنار رودخانه ها قرار دارد و راه رسیدن به آن از عرض رودخانه است. برای جلوگیری از خطرات ناشی از سیل احتمالی، تمامی افرادی که قصد تردد در این مناطق را دارند باید به هشدارهای هواشناسی توجه کنند.

فاریابی از مردم شهرهای جنوب کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان خواست تا پایان هشدارهای هواشناسی در خصوص بارندگی‌های موسمی، حتی الامکان از بازدید از مناطق تفریحی و گردشگری جیرفت خودداری کنند.

مشاور ولی فقیه جنوب کرمان گفت: بخشی از جاده منتهی به روستاهای ماریس و رامشک از بستر رودخانه می گذرد و احتمال طغیان رودخانه وجود دارد، لذا جامعه محلی، بادیه نشینان و کشاورزان … باید این راه ها را داشته باشند. .

انتهای پیام