ارتقای ایمنی در مترو شهرینشست مشترک شرکت بهره برداری مترو حومه تهران و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به منظور ایجاد تعامل بیشتر و ارتقای ایمنی در شهر زیرزمینی برگزار شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی حومه تهران؛ مهدی شایسته اصل، مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در این جلسه که با حضور قدرالله محمدی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران و جمعی از مدیران و معاونان این دو شرکت برگزار شد، گفت: شرکت و آتش نشانی هر دو از یک خانواده هستند.» و مأموریت اصلی برای هر دو گروه خدمت به شهروندان است. تاکنون کارهای خوبی بین دو گروه انجام شده است اما باید تقویت شود.
وی درباره تجهیز سازمان آتش نشانی به سامانه های ارتباطی ایستگاه های مترو تهران گفت: در صورت تقویت مشترک این سامانه هم از نظر کاهش هزینه و هم از نظر تجهیزات ایمن و سیستم های ارتباطی باکیفیت به نفع هر دو مجموعه خواهد بود. و پلتفرم های ارتباطی هوشمند.

شایسته ضمن اعلام آمادگی شرکت بهره برداری مترو تهران برای تعمیق سطح همکاری با سازمان آتش نشانی، گفت: آمادگی داریم در سریع ترین زمان ممکن نقاط ضعف و اولویت ها را در کارگروه فنی مشترک شناسایی و نواقص موجود را برطرف کنیم. زیرا تعلل در بحث ایمنی پذیرفته نیست زیرا شهردار محترم تهران بارها بر لزوم افزایش ایمنی مسافران عزیزی که از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند تاکید کرده اند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با تاکید بر اینکه ارتقای ایمنی ایستگاه ها و اطمینان از سیستم های اعلام و اطفاء حریق باید از ایستگاه های پرتردد تقاطع ها آغاز شود، گفت: خیر، مدیران عملیات و ایمنی بسیار دغدغه مند و کوشا هستند.
وی با تاکید بر برگزاری دوره های آموزشی، بازآموزی و تمرینات مشترک خاطرنشان کرد: امیدواریم تا سال آینده شاهد بخش بزرگی از توافقات و موضوعات مطرح شده در این جلسه باشیم.
در ادامه این نشست، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینکه بخش زیادی از ترافیک درون شهری به شرکت بهره برداری مترو اختصاص دارد، گفت: هزینه هایی که برای ایمنی و امنیت مردم انجام می شود نوعی سرمایه گذاری است. اگرچه این سرمایه گذاری پنهان است، اما به دلیل اینکه در صورت بروز حادثه قابل تعمیر نیست، سرمایه گذاری برای جلوگیری از حوادث ضروری است.
محمدی گفت: سازمان آتش نشانی نسبت به ایمنی مترو حساسیت ویژه ای دارد و باعث می شود مترو با دقت و سرعت بیشتری کار کند.
وی خاطرنشان کرد: از همه مدیران می خواهیم که در انجام امور مربوط به ایمنی و امنیت به هیچ وجه به فکر هزینه ها نباشند.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: در حال حاضر بزرگترین مرکز آموزشی در خاورمیانه را داریم و باید از این ظرفیت استفاده شود تا در صورت بروز حادثه آمادگی کادر را داشته باشند.
در پایان جلسه مقرر شد زیرساخت های لازم برای ارتقای سکوهای ارتباطی و ارتقای ایمنی در ۲۰ ایستگاه پایلوت با محوریت ایستگاه امام خمینی (ره) ایجاد شود.

انتهای پیام