ارائه چهره واقعی حقوق بشر آمریکایی یکی از مصادیق مهم تفسیر جهاد استایسنا/ آذربایجان شرقی فرمانده ناحیه بسیج سپاه بناب گفت: تعریف چهره واقعی حقوق بشر آمریکایی یکی از مصادیق مهم تعبیر جهاد است.

سرهنگ یحیی حیدری در جمع خبرنگاران با اشاره به جنایات آمریکا در ایران گفت: سوء قصد به رهبر معظم انقلاب در مسجد ابوذر در ۱۵ تیر ۱۳۶۰ و بمب گذاری روز شنبه در حزب جمهوری اسلامی. ۱۶ تیر که منجر به شهادت بهشتی و هفتاد و دو تن از همرزمانش، حمله شیمیایی رژیم بعث به مستضعفان سردشت و شهادت ۱۱۰ شهروند، شهادت شهید صدوقی در ۲۰ تیر ۱۳۶۰ شد. حمله به هواپیمای مسافربری ایران در ۲۱ تیر ۱۳۶۷ و کشته شدن ۱۲۹ نفر نمونه هایی از جنایات آمریکا علیه ملت ایران است و حقوق بشر را به سخره می گیرند.

وی با بیان اینکه با حمایت آمریکا اقدامات تروریستی دیگری توسط منافقین در ایران انجام شد، تصریح کرد: امروز منافقین در آغوش این کشورهای غربی و آمریکایی هستند و علیه جمهوری اسلامی و برخی از آنها توطئه می کنند. هستند. از این اقدامات تروریستی با حمایت آمریکایی ها صورت گرفت و برخی از آن ها مانند حمله به هواپیمای جمهوری اسلامی توسط خود آمریکا در خلیج فارس صورت گرفت.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا خود یکی از مهمترین و بزرگترین ناقضان حقوق بشر در سطح داخلی و بین المللی است، گفت: پوچ ترین چیز این است که آمریکا اکثر کشورهای آزادیخواه جهان را به دلیل جنایات حقوق بشری در جهان محکوم می کند. مجامع بین المللی.”

سرهنگ پاسدار حیدری با اشاره به اینکه مردم ایران در این سال ها شاهد ۱۷ هزار ترور با گوشت و پوست خود بودند، گفت: ترور شهید بهنار و رجایی، ترور دانشمندان هسته ای و تدارک داعش و تکفیری ها. در منطقه امروز تحریم های سخت اقتصادی، دارو و صنعت از دیگر توطئه های ضد آمریکایی علیه مردم ایران است.

انتهای پیام