ادای احترام ویژه جشنواره مونیخ به “برادران لیلی”فیلم «برادران لیلی» در سی و نهمین جشنواره فیلم مونیخ آلمان مورد تحسین ویژه هیئت داوران قرار گرفت.

به گزارش اسنا، فیلم «برادران لیلا» در جدیدترین حضور بین المللی خود در بخش مسابقه «سینماستر» جشنواره فیلم مونیخ آلمان به نمایش درآمد و مورد تقدیر ویژه هیئت داوران بخش اصلی جشنواره قرار گرفت.

در این بخش، فیلم ژاپنی «دلال» به کارگردانی هیروکازو کوریدا برنده جایزه بهترین فیلم بین‌المللی جشنواره شد.

کرویی پیش از این برنده جایزه بهترین فیلم بخش اصلی رویداد در بخش رقابتی هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن توسط هیئت داوران فدراسیون بین المللی منتقدان فیلم (فیپرشی) شده است.

در خلاصه داستان فیلم سینمایی «برادران لیلا» آمده است: لیلا در چهل سالگی تمام زندگی خود را صرف مراقبت از پدر و مادر و چهار برادرش کرد. در کشوری که درگیر تحریم های اقتصادی بین المللی است، خانواده مدام با هم بحث می کنند و زیر بار بدهی فرو می ریزند. در حالی که خواهران و برادرانش برای گذراندن زندگی خود در تلاش هستند، لیلا نقشه ای برای رهایی آنها از فقر با راه اندازی یک کسب و کار خانوادگی طراحی می کند. در حالی که آنها به شدت به حمایت مالی نیاز دارند، لیلا متوجه می شود که پدرشان، اسماعیل، مخفیانه یک ارث خانوادگی را پنهان می کند. او این میراث را به عنوان تلاشی برای تبدیل شدن به ایلخانی جدید قبیله، بالاترین افتخار در سنت ایرانی، حفظ کرد. این حادثه باعث هرج و مرج در خانواده ای شکننده می شود. با بدتر شدن وضعیت سلامتی پدر، اقدامات هر یک از اعضای خانواده به تدریج خانواده را یک قدم به انفجار نزدیکتر می کند.

بازیگران این فیلم ترانه علیدوستی، نوید محمدزاده، سعید پورصمیمی، فرهاد اصلانی، پیمان معادی، محمد الحمودی، نریه محمدی و مهدی حسینیا هستند و شرکت فرانسوی «پنجره وحشی» نقش بین‌المللی این فیلم را بر عهده دارد.

جشنواره بین‌المللی فیلم مونیخ از ۲۳ ژوئن تا ۲ جولای در آلمان برگزار شد.

انتهای پیام