اختلالات پوستی – آیا روغن ماهی امگا ۳ می تواند سلامت پوست را بهبود بخشد؟

اختلالات پوستی مانند آکنه، درماتیت، اگزما و پسوریازیس ممکن است از مکمل روغن ماهی معمولی بهره مند شوند. اسیدهای چرب امگا ۳ از چندین جهت برای سلامت پوست مهم هستند. حتی ممکن است خطر چین و چروک و افتادگی شما را کاهش دهند. در اینجا نگاهی می اندازیم به این که چرا روغن ماهی برای انواع اختلالات پوستی توصیه می شود.

علت اختلالات پوستی – مشکلات

وقتی صحبت از سلامت ضعیف پوست می شود، کمبود مواد مغذی اغلب مسئول این امر است. در موارد کمبود اسیدهای چرب ضروری، درماتیت همیشه وجود دارد. درماتیت یک اصطلاح عمومی است که به معنای التهاب پوست است. ممکن است ناشی از عطر یا انواع دیگر آلرژی باشد. همراه با اگزما، پسوریازیس و سبوره است. گرمای زیاد، سرما، سموم محیطی و نیش حشرات نیز می تواند باعث آن شود.

فواید روغن ماهی

افزایش مصرف اسیدهای چرب امگا ۳ برای انواع این اختلالات پوستی مفید است، زیرا دارای فعالیت طبیعی مبارزه با التهاب است. آنها همچنین برای سلامت پوست مفید هستند، زیرا جزء اصلی سبوم هستند.

در صورت تمایل، سبوم، روان کننده یا مرطوب کننده طبیعی پوست است. این یک سد محافظ را تشکیل می دهد که از آسیب عوامل بیماری زا و عناصر جلوگیری می کند. بنابراین مکمل روغن ماهی اغلب برای افرادی که پوست خشک و خارش دارند توصیه می شود.

محققان فواید اسیدهای چرب امگا ۳ را برای کاهش افتادگی بررسی کردند. آنها دریافتند که پس از سه ماه مصرف مکمل، ۱۰ درصد بهبود در استحکام وجود دارد. بنابراین، روغن ماهی نه تنها برای سلامت پوست مفید است، بلکه برای ظاهر نیز مفید است. پوست سفت تر کمتر چروکیده به نظر می رسد.

چرا روغن ماهی مصرف کنیم؟

بسیاری از پزشکان اسیدهای چرب امگا ۳ را برای بیماران مبتلا به آکنه به دلایل مختلفی توصیه می کنند. اول، به دلیل فعالیت ضد التهابی آن. جوش در واقع التهاب فولیکول مو است. فولیکول های مو در سرتاسر بدن وجود دارند، حتی اگر موهایی که از آنها می آیند ممکن است ریز و رنگ روشن باشند.

دوم، اختلالات پوستی مانند آکنه اغلب با افسردگی و سلامت روانی ضعیف همراه است. اسیدهای چرب امگا ۳ فواید ثابت شده ای برای تسکین افسردگی دارند. کروم، روی و سلنیوم نیز مانند بتاکاروتن و بیوتین برای سلامت پوست توصیه می شود.

مو، ناخن و پوست به دلیل اجزای مشابه، ارتباط نزدیکی با هم دارند. اغلب، کمبود مواد مغذی زمینه‌ای باعث خشکی مو و پوست و همچنین شکنندگی ناخن‌ها می‌شود. پوسته پوسته شدن پوست سر یا شوره سر در واقع یک مشکل پوستی است.

خارش، بثورات و کهیر اغلب به دلیل تولید کم سبوم ایجاد می شود. تغییرات در رنگ پوست گاهی به سطح پایین ویتامین E مربوط می شود که باعث خشکی و شکننده شدن موها نیز می شود. بنابراین، مواد مغذی که برای سلامت پوست مهم هستند، برای ظاهر مو و استحکام ناخن‌های انگشت نیز مفید هستند.

روغن ماهی به طور قابل توجهی سلامت مو و ناخن را بهبود می بخشد. موها براق تر و براق تر می شوند. خارش خشکی پوست برطرف می شود و ناخن های انگشتان سریعتر رشد می کنند.

چه اختلالات پوستی دارید یا می خواهید از آنها اجتناب کنید، مصرف مکمل توصیه می شود. امروز و فردا برای سلامتی شما مفید است. برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه روغن ماهی می تواند ظاهر و سلامت کلی شما را بهبود بخشد، لطفاً به وب سایت من که در زیر فهرست شده است مراجعه کنید. لری ال تیلور

سریعترین رژیم لاغری