احسان حدادی چگونه به آمریکا رفت؟ملی پوش سابق دوومیدانی ایران می گوید که وضعیت این رشته خوب نیست و به دورانی برمی گردیم که از طریق وایلد کارت در مسابقات معتبر شرکت می کردیم.

احسان مهاجر شجاعی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران با اشاره به اینکه سهمیه دوومیدانی ایران در مسابقات قهرمانی جوانان جهان از ۹ نفر در دوره قبل به ۵ ورودی کاهش یافته است، گفت: باید بدانیم چه کسی حضور دارد. مسئول کمیته استعدادیابی از اتحادیه متأسفانه با این روند در سال های آینده بدتر خواهد شد. بهتر است برنامه ریزی شود.

وی افزود: در سایر رده ها نیز وضعیت به همین منوال است. در دسته برتر در سال های گذشته ۱۰، ۱۲ سهم جهانی داشتیم، اما اکنون به دو ورودی کاهش یافته و سال به سال بدتر می شود. ما به زمانی برمی گردیم که بازیکنان وایلد کارت در المپیک و مسابقات جهانی شرکت می کردند. به نظر می رسد که در ۷ یا ۸ سال گذشته خوب کار نکرده است. وزارت ورزش هیچ اقدامی نمی کند.

وی در مورد عدم حضور حدادی در مسابقات جهانی با توجیه حمایت خود از مهدی برغان که موفق به اخذ ویزای آمریکا نشد، گفت: احسان می توانست برود و مشکلی نداشته باشد، بلکه مدتی در آمریکا بود و تازه برگشت. باید صادق باشیم، مگر می شود یک نفر مدال بگیرد و نرود؟ اگر توانست مدال بگیرد و نرود به پرچم و هزینه هایی که کرده خیانت کرده است. اگر می‌دانست که جزو هشت تیم برتر خواهد بود، ۱۰۰ درصد می‌رفت. او حق داشت برود.

مهاجرشچی در خصوص بازی های کشورهای اسلامی و ۱۶ سهمیه دوومیدانی ایران در این رویداد ورزشی گفت: مسابقات اهمیت چندانی برای مانور ندارد. بازی های المپیک، یونیورسیاد، قهرمانی جهان، بازی های آسیایی و قهرمانی آسیا از شناخته شده ترین مسابقات هستند و بازی های کشورهای اسلامی بیشتر شبیه قهرمانی است و در دو و میدانی مستحق مدال نیست.

ملی پوش سابق دوومیدانی در پایان گفت: ورزش ما شرایط خوبی ندارد و یک بازی سیاسی است. مثل سابق نیست و مدیران زیادی هم ندارد.

انتهای پیام