اجرای ۵۷۰۰ مورد آزمایش کرونا در مجتمع مس سرچیسمه رفسنجانایسنا/ کرمان مدیر بهداشت و درمان مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گفت: طی دو سال شیوع ویروس کرونا ۵۷۰۰ مورد معاینه در مجتمع سرچشمه انجام شد. ۳۲۰۰ نفر به کرونا مبتلا شدند، ۲۰۰۰ نفر بستری شدند و ۳۰ نفر در وضعیت بدی قرار داشتند که متاسفانه دو نفر از آنها فوت کردند.

دریوش ضیایی ۳۰ تیرماه در مراسم اختتامیه «جشنواره ملی عصر کرونا» با اشاره به کمک مجتمع مس سرچیسمه به مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان های شهرستان و استان در دوران کرونا گفت: ساختمان شهدای مس کرونا از جمله اقدامات سالن بحران بود.در بیمارستان علی بن ابی طالب(ع)، خرید مخازن اکسیژن در بیمارستان های انار، رفسنجان و کرمان، خرید دستگاه اکسیژن ساز در کانتینر و کلیه کیت های تشخیص کرونا در شهرستان رفسنجان، خرید و عرضه از ماسک و غیره در این مدت انجام شد.

وی با اشاره به اینکه کرونا علاوه بر مرگ و میر و بیماری کرونا تاثیرات دیگری نیز بر فرهنگ، زندگی و رفتار ما داشت، گفت: کرونا در کل زندگی ما شرایطی را ایجاد کرد که باید زندگی را به قبل و بعد از کرونا تقسیم کرد. و زمانی که کرونا وارد ایران شد، این ویروس هنوز ناشناخته بود و تمام مراحل آزمون و خطا بود.

ضیایی اقدامات انجام شده در دوران کرونا در مجتمع مس سرچشمه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: تجمعات، کلاس های آموزشی، سفرهای غیرضروری، فعالیت های ورزشی و … حذف شده و حتی کارکنان و پرسنل در رستوران ها حضور نداشتند و غذا توزیع شد.

مدیر بهداشت و درمان مجتمع مس سرچشمه رفسنجان به موفقیت ها و توانمندی های مجتمع مس سرچشمه در دوران کرونا اشاره کرد و گفت: شیوع بیماری کرونا در کشور با تمام مشکلاتی که با آن روبرو بود اما با مدیریت هوشمندانه و تلاش ها. از کارکنان، تشکیل ستاد بحران و کمیته پیشگیری از بیماری کرونا و سایر اقدامات انجام شده، در چهل سال گذشته رکوردی در تاریخ شرکت مس در تولید و فروش در مجموعه سرچیشمی به ثبت رسید و این مهم با برنامه ریزی خاصی رخ داده است.

ضیاء گفت: تشدید محدودیت ها در خصوص کرونا در مجتمع مس سرچشمه از دیگر اقدامات انجام شده در این مدت بود. به عنوان مثال در ابتدای شیوع کرونا، افرادی که از سفر بازمی‌گشتند در قرنطینه قرار می‌گرفتند و این افراد غربالگری می‌شدند و از طریق تلفن خدمات دریافت می‌کردند.

انتهای پیام